Seoski turizam | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Seoski turizam". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SEOSKI TURIZAM
Seminarski rad
Beograd, 2011. Godina
SADRŽAJ
UVOD
1. Seoski turizam 4
1.1. Pojam, karakteristike i oblici seoskog turizma 6
1.2. Osnovne odlike turističkog proizvoda u seoskom turizmu 9
1.3. Značaj razvoja seoskog turizma 12
ZAKLJUČAK
LITERATURA
UVOD
Pojava novih trendova na strani turistiške tražnje poslednjih godina uticali su na pojavu specifičnih oblika turizma, koji se znatno razlikuju od takozvanog masovnog turizma. Raste tražnja za posebnim oblicima turizma (kulturni, seoski, turizam zasnovan na prirodi, manifestacioni i drugi.), koji je zasnovan na želji savremenog čoveka da se vrati prirodi, tradiciji i svojim korenima...
Seoski turizam izaziva veliku pažnju i zainteresovanost kod turista, ne samo za boravak tokom vikenda, već kao izvanredno mesto za duži odmor, van mesta stalnog stanovanja.
U ovom radu predmet istraživanja je proučavanje seoskog turizma uopšteno. Cilj ovog istraživanja (rada) je da se istaknu mogućnosti za ekspanziju i razvoj seoskog turizma kojima raspolaže ruralna naselje.
Pri pisanju seminarskog rada korišćene su sledeće metode: metoda analize, metoda dedukcije, metoda deskripcije, swot analiza. Najviše korišćene metode u istraživanju su metod dedukcije i metod analize.
SEOSKI TURIZAM
Turizam vezan za posebna interesovanja obuhvata više vidova turizma za kojima postoji odgovarajuća tražnja i koji pokazuju stalni rast, sa očekivanom tendencijom još bržeg rasta u budućnosti. Seoski turizam je specifičan oblik turizma, u kojem je glavni motiv putovanja "povratak čoveka prirodi".
Razvoj turizma na selu, u nezagađenoj prirodnoj sredini, uz izraženu individualizaciju turističke tražnje i njeno značajno usresređivanje na nestandardne turističke proizvode uobličene u turizam posebnih interesovanja odnosno selektivne oblike turizma predstavlja jednu od osnova primene takvog koncepta razvoja turizma.
Seoski turizam je značajna komponenta održivog razvoja turizma i revitalizacije sela. Poseban značaj seoskog turizma se ogleda u podsticanju razvoja lokalnih tržišta za poloprivredne i nepoljoprivredne delatnosti na selu, većeg zapošljavanja lokalnog stanovništva, kao i samo uključivanje lokalnog stanovništva u turistička kretanja i podizanje njihove svesti o društvenom, ekonomskom, kulturnom i drugom značaju koje turizam u seoskim područjima mođe imati.
Ruralni turizam podrazumeva ne samo turizam u seoskim domaćinstvima, već i određene odmore u prirodi, izlete u seoske predele, posetu manifestacijama, festivalima i slično.
Turistima su, obično, najprivlačnija ona seoska područja gde je poljoprivreda marginalna aktivnost ikoja su slabo naseljena izolovana i smeštena o pobrđu. Pojava seoskog turizma realizovana je potrebom turista da upoznaju navike i običaje drugih autentičnih kultura, koje se najbolje mogu sagledati u seoskim celinama.
Seoski turizam ima različlite pojavne aspekte:
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET