Upravljanje performansama u NGN-u | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Upravljanje performansama u NGN-u". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

SAOBRAĆAJNI FAKULTET
04.05.2011. godine u Beogradu
SEMINARSKI RAD
Upravljanje performansama u NGN-u
I UVOD
U istoriji telekomunikacija postojale su dve široko rasprostranjene mreže: javne telefonske mreže (PSTN) i Internet. Zahtevi za fleksibilnošću i pouzdanošću ovih telekomunikacionih mreža su međusobno suprotstavljeni: što je mreža fleksibilnija, manje je pouzdana, i obrnuto. Tako Internet kao veoma fleksibilna mreža ne može da pruži pouzdanost karakterističnu za PSTN kod koje je, sa druge strane, izražena mala fleksibilnost. Iz tih razloga je za kreiranje optimalne mrežne arhitekture potrebno selektivno kombinovati osobine obe mreže, odnosno udružiti fleksibilnost Interneta i kvalitet servisa koji pruža PSTN.
Razvoj Interneta je omogućio evoluciju tradicionalnih telekomunikacija u smislu novih servisa, osobina tih servisa i sadržaja koje servis provajderi obezbeđuju pretplatnicima korišćenjem novih efikasnih komunikacionih protokola i tehnologija. Mreže sa komutacijom kola su kao jezgro PSTN-a, međutim, ometale razvoj Internet tehnologija, zbog čega su Internet provajderi tražili prelaz sa TDM mreža na mreže sa komutacijom paketa. Prelazak na prenos govora paketskom komutacijom još uvek nije uzeo većeg maha, uprkos raznim rešenjima koje su provajderi predlagali.
Nakon implementacije "prve generacije" telekomunikacionih mreža (PSTN i Internet), vodilo se računa o tome da mreže imaju mogućnost lake migracije, skalabilnost i male troškove izgradnje i održavanja. Da bi se prešlo na mreže sledeće generacije (NGN), što je opšti naziv za mreže čije se implementiranje tek očekuje i koje bi se zasnivale na paketskoj IP mreži i komutaciji paketa, potrebno je da kvalitet pruženih servisa bude najmanje istog nivoa, a cena niža u poređenju sa postojećim mrežama "prve generacije". Zahtevi za lakom migracijom, skalabilnošću i malim troškovima kod NGN mreža i dalje ostaju aktuelni, ako ne i pooštreni.
U radu će biti prikazani osnovni elementi i karakteristike NGN mreža, zahtevi koji se pred njih postavljaju da bi bile šire prihvaćene i implementirane, problemi sa kojima se ove mreže suočavaju, kao i moguća rešenja tih problema.
II ARHITEKTURA NGN MREŽA
Uprošćena arhitektura NGN mreža uključuje okruženje za kreiranje aplikacija odnosno servisa, server za izvršavanje servisa poznat kao server aplikacija, server poziva, medija mrežni prolaz (gateway) i jezgro mreže (Slika 1). Svi elementi NGN mreže moraju biti skalabilni i saglasni sa NEBS standardima (Network-Equipment Building Standards) .
Okruženje za kreiranje aplikacija , odnosno servisa, podržava životni vek aplikacije ili servisa koji se sastoji od
nekoliko faza, pri čemu svaka od faza zahteva izvršenje određenih aktivnosti kao što su: analiza i koncepcija, kreiranje aplikacije, test prihvatanja aplikacije, razvoj aplikacije, obezbeđivanje aplikacije i operacije, i uklanjanje aplikacije.
Server aplikacija (AS – Application Server) predstavlja naslednika Web servera, a zadatak mu je izvršavanje servisa i kontrola servera poziva i specijalnih resursa. Serveri aplikacija treba da prošire ulogu IN-SCF (Inteligent Network-Service Control Function) kako bi obuhvatili nove mrežne i servisne scenarije na vrhu IT platformi. Glavne funkcije koje server aplikacija treba da podržava su: okruženje za izvršenje servisne logike (SLEE-Service Logic Execution Environment), upravljanje životnim ciklusom servisa, podrška razvoju servisa u smislu API-a i script jezika, upravljanje sistemom i servisima, i podrška mehanizmima registracije.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET