Volontiranje u sportu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Volontiranje u sportu". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Ko je volonter?
Rec volonter potice od latinske reci “valo” ili “velle” sto znaci NADA, ODLUČNOST, SPREMNOST.
Volonter je svaka osoba koja je spremna da odvoji deo svog vremena, pruži deo sebe, nesebicno podeli svoja znanja, pomogne svakom učesniku Univerzijade, a za uzvrat ne očekuje materijalnu dobit.
Volonter je svaka osoba koja je spremna da stekne nova prijateljstva, otkrije svoje talente, razvije nove veštine, dobije samopouzdanje, nauči puno o sebi i drugima i doživi
Jedinstveno nezaboravno iskustvo, kao što je to npr. bila Univerzijada 2009 u Srbiji.
Biti volonter u velikim i važnim organizacijama u celom svetu predstavlja i čast i privilegiju, a medju poslovnim ljudima ceni se kao svojevrsna životna škola koju prolaze odabrani. Pored formalnog obrazovanja, za početak uspešne karijere sve je važnija i društvena svest, spremnost na timski rad, želja da zajednički poduhvat bude što bolji – a to su sve osobine koje se prepoznaju u iskustvu volontera.
U mnogim društvima volonterizam je sastavni deo ljudskih života i većina svetskih jezika ima poseban termin za ovu aktivnost.
Postoje tri osnovna parametra po kojima se volonterizam razlikuje od ostalih ljudskih aktivnosti:
Volonterizam se ne upražnjava zbog finansijske dobiti. Volonterska aktivnost se ne nagrađuje novčano, ali to ne znači da je apsolutno bez finansijskih troškova. Organizacija pri kojoj pojedinac volontira treba da pokrije troškove vezane za njegove aktivnosti pojedinca (put, hrana) - ovo je veoma važna stavka, jer se tako sprečava situacija u kojoj volonter ostaje bez ikakve finansijske pomoći vezane za njegov/njen volonterski angažman.
Volonterizam proizilazi iz slobodne volje pojedinaca. Među aktivnosti koje ne spadaju u pojam volonetrizma mogu se svrstati one u školama u kojima je volonterizam obavezan deo nastave i programa, kompanije koje od svojih radnika zahtevaju da volontiraju i države (vlade) koje pojedincima nude opcije neplaæenog rada kao alternativu vojnoj obavezi.
Volonterska aktivnost treba da bude korisna za drušvo ili određenu organizaciju. Aktivnost koja koristi samo pojedincu ne može i ne spada u pojam volotenterizma.  Svaka aktivnost koja šteti društvu ne spada u kategoriju volonterizma.
Šta još spada u pojam volonterizma:
Zajednička (uzajmna) pomoć - U mnogim zemljama širom sveta zajednička (uzajmna) pomoć je osnovna vrsta društvene podrške. U Indiji ljudi u selu zajednički popravljaju puteve. Ovakav tip volonterske aktivnosti je prisutan i u visoko razvijenim društvima u raznim oblicima: kroz organizacije koje osnivaju grupe pojedinica pogođene istim problem kao što su nezaposlenost ili neka specifična bolest. Iako ovakva vrsta volonterske aktivnosti spada u definiciju volonterizma, pojedinci koji je upražnjavaju često sebe ne smatraju volonterima.
Dobrotvoran rad - U volonterski sektor spadaju i pojedinci koji koriste svoje slobodno vreme u dobrotvorne svrhe i angažovani su u organizacijama koje se tiču zdravstva, opšte pismenosti, sporta i društvene dobiti. Aktivnosti mogu biti na lokalnom, državnom ili međunarodnom nivou i pripadati državnom, nevladinom ili privatnom sektoru. Glavni cilj ovakvih aktivnosti je podrška drugima, ali i pojednici koji volontiraju moraju imati određene koristi.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET