Uticaj fizičke pripreme na brzinu u fudbalu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uticaj fizičke pripreme na brzinu u fudbalu". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA
UNIVERZITET U NIŠU
FUDBAL
(seminarski rad)
Tema: Uticaj fizičke pripreme na brzinu u fudbalu
Niš, 2011.
SADRŽAJ
Uvod…………………………………………………………………2
Razvoj fudbalske igre………………………………………………..3
Fizička priprema………………………………………………….….4
Razvijanje motoričkih sposobnosti………………………...5
Tehnički zahtevi igre………………………………………7
Taktički zahtevi igre……………………………………….15
Zaključak…………………………………………………………….16
Reference…………………………………………………………….17
1. UVOD
Fudbal, kao sportska igra, je svakako jedna od najinteresantnijih sportskih igara i verovatno kao takva jedna od najbogatijih elementima tehnike, jer se, izuzev rukama, loptom može baratati ostalim delovima tela.
Praigre, od kojih je fudbal nastao datiraju od pre nekoliko hiljada godina. Medjutim, po današnjim shvatanjima fudbal se igra od sedamdesetih godina 19.veka u Engleskoj, gde se odvaja od ragbija. U svojoj početnoj fazi, fudbal je bio siromašan elementima tehnike, dok se za taktiku nije ni znalo.Takodje, ni fizička ni psihička priprema nije bila zadovoljavajuća.Na ova dva elementa se nije ni obraćala posebna pažnja. Ipak, sistem igre se brzo pojavio. Prvi sistemi su, u odnosu na kasnije sisteme igre, više odmagali i smetali razvoju same igre nego što su imali razvojno dejstvo. U početnom stadijumu razvitka sistema više pažnje se poklanjalo ofanzivnim karakteristikama, napadalo se sa po sedam, osam pa i devet igrača, dok je odbrana u velikoj meri zanemarivana.Medjutim, kako je vreme prolazilo, došlo se do saznanja da je odbrana veoma važan deo fudbalske igre, i da od dobre odbrane zavisi i dobar napad, Iz tog razloga, svi naredni sistemi su bili tako koncipirani da je odbrana postajala sve jača i jača, tj. smanjivao se broj igrača u napadu, a povećavao se u odbrani. Naravno, pored sistema razvijali su se i drugi elementi fudbalske igre, medju kojima su i fizičke i psihičke karakteristike.
Vremenom, fudbalska igra je za mnoge ljude postala prvorazredna kulturna razonoda, za mnoge i najomiljeniji oblik rekreacije. Mnogi od fudbala žive, vezujući se za njega životnim pozivom. Medutim, najkorisnija strana fudbala, kao sportske igre, je u tome što se milioni ljudi u mnogim zemljama sveta takmiče medjusobno, pripremajući se za takmičenja, jačajući na taj način zdravlje i usavršavajući psihofizičke osobine, karakter, volju i druge pozitivne ljudske kvalitete.
2. RAZVOJ FUDBALSKE IGRE
U skladu sa sveopštim napretkom i progresom društvene i naučne misli i celokupnog civilizacijskog nivoa i sport i fudbal naprestano doživljavaju promene u svim svojim segmentima. Od trenutka kada se pojavio do dana današnjeg, fudbal je doživeo mnoge promene, a onog trenutka, kada se u istorijskom razvoju fudbala (“WM sistem”) pošlo u dva pravca:
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET