Organizacija takmičenja-Alpsko skijanje Sistem uređenja staza i objekata | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Organizacija takmičenja-Alpsko skijanje Sistem uređenja staza i objekata". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Univerzitet u Sarajevu
Fakultet sporta i tjelesnog odgoja
Seminarski rad:Menadzmentska filozofija
Tema:Organizacija takmičenja-Alpsko skijanje
Sistem uređenja staza i objekata
Hamdija Kuburaš doc.dr.Almir Mašala
Edin Bajrić
Kenan Bojadžija
Armin Mirojević
UVOD
U ovom radu imali smo zadatak uređenja skijaških staza i objekata pred takmičenje i sami tok takmičenja.
Izdvojili smo najbitnije stavke za organizaciju takmičenja u alpskom skijanju.
Funkcionisanje sportskog objekta obuhvata kompleks procesa proizvodnje niza glavnih (sportskih, rekreativnih) i dopunskih programa odnosno usluga. Upravljanje ovim procesima zahtjeva niz aktivnosti: kontrola kvaliteta usluga; održavanje opreme; pronalaženje optimalnog miksa programa/usluga koji nastoji da rasporedi raspoložive ljudske, materijalne i vremenske resurse na različite programe aktivnosti; unapređivanje rada, optimizacija operativne efikasnosti putem smanjenja vremena, napora i troškova.
Sportski objekti su infrastrukturno omogućavanje za realizaciju sportskih manifestacija. Sportska manifestacija može da bude bilo koji događaj, projekat ili atrakcija - privlačno zbivanje izvan svakodnevnog toka aktivnosti u sportskom objektu.
STANDARDI SKIJAŠKIH OBIJEKATA U FUNKCIJI
ALPSKIH SKIJAŠKIH MANIFESTACIJA
Karakteristike i mogućnosti planine Bjelašnica za organizaciju
alpskih skijaških manifestacija
Sportskim objektima u alpskim skijaškim manifestacijama smatraju se zatvoreni i otvoreni objekti, kao i prirodne površine koje su u javnoj upotrebi i udovoljavaju uslovima za obavljanje djelatnosti iz domena alpskih skijaških disciplina. Bjelašnica je planina koja u potpunosti zadovoljava sve uslove za organizovanje svih alpskih disciplina u skijanju , pa će se stoga na Bjelašnici održati manifestacija , tj . skijaško takmičenje u Alpskim disciplinama.
Zima na Bjelašnici traje od novembra do maja. Posebnu atrakciju predstavljaju visoki snježni smetovi koji mogu dosegnuti i do nekoliko metara. Zima je posebno interesantna upravo zbog pejzaža koji pruža planina prekrivena snježnim prekrivačem, nalik na bijelu pustinju oblivenu zrakama sunca, iznad koje se prostire ništa više nego nebeski krajolik. 
Na najvišem dijelu na 2067 m nadmorske visine, podignuta je 1894. godine meteorološka stanica, koja je ujedno i najviša stalno nastanjena tačka u Bosni i Hercegovini. Sam vrh je po tome i dobio ime Opservatorija, a sama planina po bjelini kamena i snjegovima koji se zadržavaju na vrhovima i do augusta mjeseca. 
Bjelašnica raspolaže i sa bogatom ponudom hotelskog smještaja što je neophodno za organizaciju manifestacija u alpskim disciplinama. Hotel "Maršal" nalazi se u Babinom Dolu na Bjelašnici, udaljen od Sarajeva 23 km, na nadmorskoj visini 1273 m.
Noćno skijanje - Planina pruža i mogućnost noćnog skijanja uz upotrebu osvjetljenja. Bjelašnica ima i reflektore, tako da ljubitelji noćnog skijanja mogu koristiti jednu stazu.
Spasiti ljudski život, pomoći čovjeku u nevolji, osnovni je zadatak GSS-a.
Svakodnevno za vrijeme trajanja sezone, a naročito za vrijeme održavanje takmičenja, medicinsku pomoć ukazuje dežurna ekipa Hitne pomoći stacionirana na Babinom dolu.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET