Metodika obučavanja driblinga u fudbalu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Metodika obučavanja driblinga u fudbalu". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U NIŠU
FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA
METODIKA OBUCAVANJA DRIBLINGA U FUDBALU
( seminarski rad )
Niš, 2012/2013
Sadžaj
1.UVOD 2
2. DRIBLINZI I FINTE 5
3. PODELA DRIBLINGA 6
3.1 Dribling unutrašnjim stranom stopala 6
3.2 Dribling spoljnom stranom stopala 7
4. METODSKI POSTUPAK 8
4.1 Metodski postupak ( kada se igrac koji izvodi dribling nalazi licem u lice sa protivnikom) 8
4.2 Metodski postupak ( kada se igracu koji izvodi dribling protivnik nalazi sa jedne ili druge strane)
4.3 Metodski postupak (kada se igracu koji izvodi dribling protivnik nalazi iza ledja) 9
6. GREŠKE KOD DRIBLINGA 10
6.1 Najčešće greske 10
6.2 Razlozi koji dovode do grešaka 10
6.3 Metoda za smanjenje grešaka 10
7. ZAKLJUČAK 11
8. REFERENCE 12
1.UVOD
Proces obučavanja dece fudbalu, njihovog usavršavanja može da bude efikasan samo ako se ostvaruje sistematski prema planu koji je usklađen sa dobnim karakteristikama organizma koji raste, sa anatomsko-fiziološkim osobitostima razvoja dečaka.
U biološkom razvoju dečaka tog doba (9-10 godina) prisutan je dosta ravnomeran porast telesne visine i mase, pa su dečaci većinom skladno građeni. Tek u dobi posle jedanaeste (11) godine, dolazi do naglog porasta telesne visine. U tom periodu dolazi i do povećanja mišićne mase i vitalnog kapaciteta. Već na početku ovog doba deca mogu, usled poboljšane sposobnosti koncentracije, da se uključe u organizovan rad.
Slika 1. Deca na fudbalskom treningu
U radu mora biti dominantan metod igara jer je on najbitniji u trenažnom procesu mlađih kategorija. Pored motoričkih osobina deca su sposobna da napreduju i u razvoju brzinskih sposobnosti kao i u sposobnostima koordinacije jer su deca tog uzrasta spretna i lako usvajaju nove pokrete. Fizički napredak dečaka na ovom uzrastu je stalan i i u uzlaznoj liniji. Da bi taj razvoj tekao željenom linijom, učitelj mora sistematski pratiti taj razvoj, kako bi u svakom trenutku bio sposoban da zadatke svog rada adekvatno primeri potrebama pravilnog psiho-fizičkog razvoja svakog učenika. STICANjE FUDBALSKIH ZNANjA I VEŠTINA U PRVOM I DRUGOM RAZREDU OSNOVNE ŠKOLE.
U prvom i drugom rezredu osnovne škole nije, planom i programom predviđeno bavljenje fudbalom, odnosno ne predviđa se igranje fudbala na časovima fizičkog vaspitanja. Elemente fudbala učenici mogu savladavati kroz vežbe telesnog oblikovanja u pripremnom delu časa, koje imaju pozitivan uticaj na razvoj određenih psihičkih i motoričkih karakteristika koje pozitivno utiču na bavljenje fudbalom. U uvodom delu časa mogu se uvežbavati razni oblici hodanja i trčanja koji takođe mogu biti od koristi u obuci i igranju fudbala, kao i razne igre koje imaju sličnosti sa oblicima kretanja fudbala. STICANjE FUDBALSKIH ZNANjA I VEŠTINA U TREĆEM RAZREDU OSNOVNE ŠKOLE Slika 2. Deca na casu fizickog vaspitanja
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET