Menadžment škole karatea | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Menadžment škole karatea". Rad ima 30 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
1. УВОД
Менаџмент и организациона структура и функције Фул контакт кјокушинкај (кyokushinkai) карате савеза Србије су значајне како са аспекта менаџмента тако и са аспекта финансија уопште. Два најчешћа питања која се постављају код оваке теме су: шта је све потребно да би оваква организација успешно постојала и радила и који значај има финансијска функција за развој кјокушинкај карате спорта.
Материја је изложена у седам поглаваља
1.1. ИСТОРИЈАТ кјокушинкај ( KYOKUSHINKAI) КАРАТЕА
Историја каратеа је веома дуга и богата. Настао је стапањем различитих форми борења. Своје данашње уобличавање добија тек почетком 20-ог века када је и почео нагли развој интересовања за ову борилачку вештину. Творац модерног каратеа Funakoši Gichin је у свом аутобиографском делу ’’Karate–Do мој животни пут ’’објашњава заправо шта је карате “ Dai Nipon Kempo Karate–Do” (велико јапанско песничење, пут празне руке). Основно је питање шта је карате? На ово питање има доста одговора, ја ћу рећи ”Карате је основни тренинг који човека враћа у природно стање у којима је рођен”(. Развојем каратеа развило се и много стилова.
Популарност каратеа као борилачке вештине и као спорта се брзо проширила кроз Јапан и даље и допринео развоју различитих система и школа (стилова).
Једна од тих школа је кyокусхинкаи карате или Oyama ryu (. Створио га је Masutatsu Oyama велики такмичар, а касније инструктор светских размера.
Оно што је можда најинтересантније из његове биографије, да је годину и по провео у манастирима и шумама Јапана, проводећи време у медитацији развио готово надљудске способности. Вративши се 'међу свет' демонстрирао је невероватне технике, његове борбе са биковима и откидања рога бику ударцем шуто су заиста импресионирале остале.
Овде се може поставити питање шта је заправо кyокусхинкаикан карате?
Пун назив је kyokushinkaikan где 'kai ' значи саставити, придружити, а 'kan' школа.
Кјокушинкај карате је дисциплина кроз коју каратисти, могу наћи начине за истраживање свог сопственог спиритуалног развоја и истраживања самог себе. То је борилачка вештина која ставља у равнотежу филозофска размишљања о животу, борби и опстанку. То је чврст и јак карате са техника најближим gođu-рју стилу, али и са великим бројем специјалних интрепетација одређених техника.
У основи кјокушинкај стил је традиционалан и конзервативан стил и поред тога он делује врло модерно и атрактивно. Баш због своје традиционалности и минималних ограничења у борби он је популаран. То је практична форма самоодбране која се заснива на ударцима ногама, рукама, покретима тела.
Кјокушинкај карактерише велика захтевност, напоран тренинг и реалан контакт, што значи да су вежбе и надметања базирана на стварној борби јер ми заиста ударамо и шутирамо противника, без заштитних рукавица и заштитне опреме.
Ово може звучати опасно и грубо али оснивач кјокушинкај каратеа Masutatsu Oyama мислио да у циљу постојања правог Budo-Kai особе која прати пут ратника то неопходно. Кјокушинкај карате је формиран 1964. Пре тога га је Masutatsu Oyama звао Oyama ryu. Оyама је 1963 почео да гради Hobu Dojo у Nisi Ikebukuto-Tokyo. Зграда је данас меморијална дворана Mas Oyame. Данас је кјокушинкај карате један од најпопуларнијих стилова у свету.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET