Podsticanje darovitosti u vrtiću - NTC-sistem učenja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Podsticanje darovitosti u vrtiću - NTC-sistem učenja". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Висока школа за васпитаче струковних студија
Семинарски рад из
Припреме деце за школу и рад са даровитом децом
Подстицање даровитости у врићу
(НТЦ – систем учења)
Ментор,
мр Попович Далиборка
Студент,
Алексинац, 2012.
2
4
4
5
5
6
6
7
7
16
17
Садржај
Увод .......................................................................................................................
Одрђење даровитости...........................................................................................
Дефиниције даровитости .....................................................................................
Природа даровитости ......................................................................................
Идентификација даровитих ...............................................................................
НТЦ – систем учења .............................................................................................
Значај стимулације деце у предшколском периоду ........................................
Реализација програма НТЦ – систем учења ....................................................
Фазе програма ..................................................................................................
Закључак ..........................................................................................................
Литература .........................................................................................................
Увод
У овом раду су описана нека од традиционалних одређења даровитости, која су, због своје необухватности, делимично или у потпуности оповргнута. Главни недостаци ових теорија су различити приступи испитивања даровитости, као и сама полазишта теоретичара о томе како се даровитост манифестује. Предност над тим традиционалним дефиницијама даровитости има дефиниција вишеструке даровитости по којој је даровитост висока општа или специфична способност. Према овој дефиницији даровити појединци поседују високу општу интелектуалну способност, специфичне способности за појединачно научно подручје, креативно и продуктивно мишљење, способност руковођења, специфичне способности за поједино уметничко подручје, психомоторне способности. Међутим и ова дефиниција има недостатак, а то је што предност даје даровитости за школу, док занемарује активну употребу знања за стварање нечег корисног и новог. Зато се данас сматра да даровитост поред интелектуалних способности подразумева и креативност, стваралаштво и друге неинтелектуалне карактеристике.
С обзиром на то да има много компоненти које карактеришу даровитог појединца, наилази се на тешкоће при препознавању и идентификацији даровите деце. Додатно отежава то што не постоји процедура за препознавање, а и када се неко од детета идентификује као даровито, оно је приморано да се образује по програмима за просечну децу. Таква деца, ако се још и нађу у нестимулативном окружењу, не развијају своје потенцијале, утапају се у просечно друштво и сами временом постају просечни.
У раду је укратко описано оно што су аутори Програма дали у две књиге, Методички приручник за васпитаче и IQ детета – брига родитеља, које се тичу образовања деце предшколског узраста, препознавања и подстицања даровитости. Овим приручницима обухваћени су сви садржаји предвиђени Планом и програмом који већ постоје у вртићима, али је реализација тих садржаја подигнута на нов ниво који омогућава више и деци и васпитачу. Такође постоје и нека нова средства рада за неке области, које су опет врло блиско повезане са свим осталима. Задаци и циљеви су подељени према узрасту, али тако да могу се примењују и са децом једну годину раније или касније у зависности од већ стеченог знања.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET