Fobije kod dece | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Fobije kod dece ". Rad ima 16 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Висока школа струковних студија за образовање васпитача Кикинда
Семинарски рад
Фобије код деце
Кикинда,2013.
Садржај :
1.Увод..........................................................................................2
2.Када се јављају први страхови................................................3
3.Страх од животиња код деце...................................................4
4.Страх од одвајања код деце.....................................................5
5.Страх од школе........................................................................7
6.Страх од воде..........................................................................10
7.Самопоуздање лечи страх......................................................11
8.Како помоћи деци да се ослободе страха..............................12
9.Закључак..................................................................................14
10.Литература.............................................................................15
Увод
Иако сви доживљавамо страхове током целог живота,често нам је тешко да прихватимо чињеницу да деца, као и одрасли, плаше разне ствари. Она то некад изражавају отворено,а некад чувају само за себе. Наше друштво каже да је онај који се плаши,кукавица, дечаци су захваљујући стереотипима много горе прошли- храбар дечак не сме да се плаши.
Одрасли често потроше више времена и енергије у уверавању детета да нема ничега да се плаши,уместо да му дозволе да упозна своје осећање,да га изрази и на крају да му помогну да га превазиђе.Родитељи у жељи да заштите дете ,често кажу „не плаши се“, „немаш чега да се бојиш“...А деца су склона да послушају своје родитеље ( колико год то неким родитељима звучало невероватно понекад ) и онда гурну свој страх дубоко у себе.
Читање неке књиге о осећањима може да буде добар начин да се започне разговор о томе шта људи осећају.Оно што деца требају да знају је да свако има осећања,да се она могу изразити,поделити, да се о њима може разговарати,да је могуће бирати начин изражавања осећања, да наше сензације,мишићи и тело говоре о томе шта нам се дешава.Када их упознајемо са разноврсностима осећања,помажемо им да дођу у додир са сопственим.
Некада видимо децу која су агресивна,бесна,повучена,изражавају неки телесни симптом,а заправо испод свега тога је страх који је скривен из послушности.А некада је страх последица погрешно изведених закључака које ћемо имати прилике да исправимо само уколико им дозволимо да се изразе.
Сви су вероватно више пута чули психологе како говоре о „ трауми рођења“ Иако је јасно да се бебе различито тешко рађају,мало је вероватно претпоставити да се оне на начин како се плаши одрастао човек.Ово јесте прва траума малог човека који је ишчупан из простора у коме су му све потребе биле задовољене и где је био потпуно заштићен,али то стање је ипак само физиолошка трпња и тескоба која отвара пут за каснија искуства страха и стрепње.
Када се јављају први страхови
У раном узрасту страх се код беба коже применити при наглом трзању и плакању као реакција на изненадне сигнале из спољне средине.Заједнички страхови код новорођених беба су продорни или изоловани звуци као што су звук телефона,аутомобила,сирене, на улици или звук тешких олуја и грмљавина,као и нагло подизање тона гласа.Такође страх се може јавити при наглом покрету некога од присутних итд. Или ако беби измиче подлога на којој лежи. Ове прве реакције су у ствари пре одговор на претњу,одговор на доживљену непријатност,него реакције страха у њиховом правом значењу.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET