Pravna regulativa sistema zaštite lica, imovine i poslovanja (Zakonski osnov i podzakonski akt) | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Pravna regulativa sistema zaštite lica, imovine i poslovanja (Zakonski osnov i podzakonski akt)". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


УНИВЕРЗИТЕТ СИНЕРГИЈА
ФАКУЛТЕТ ЗА БЕЗБЈЕДНОСТ И ЗАШТИТУ
БАЊА ЛУКА
Приватна безбједност
Семинарски рад –
Правна регулатива система заштите лица, имовине и пословања
( Законски основ и подзаконски акт)
Ментор ; Студент,
Бања Лука, новембар 2012 година
Садржај:
1.Увод 3
2. Правна регулатива система заштите лица, имовине и пословања ( Законски основ и подзаконски акт) 4
3. Правни ризици по лица, имовину и пословање 6
4. Процјена система безбједности од противправног дјеловања екстерних и интерних субјеката 10
5. Закључак 17
Литература 18
1.Увод
Семинарски рад је посвећен разматрању правне димензије процеса идентификовања и класификације у домену заштите лица, имовине и пословања. Износим тезу о потреби увођења нормативне равни у процесе анализе и расправља о значају и могућностима инструментализације правних норми за остваривање циљева приватне безбједност. Нарочита пажња придаје се важности интерне пословањске регулативе (тзв. аутономно право) као средства за нормативизацију мјера и процедура у домену приватног обезбеђења и конституисање интегрисаног система правне заштите од безбједност по безбједност, имовину и пословање пословање. Резултат анализе је постављање критеријума за стварање јединствене класификације безбједност, који имају претежно правни карактер. Након успостављања типологије правних безбједност, аутор расправља о ризицима од противправног дјеловања екстерних и интерних субјеката и указује на могућности њиховог идентификовања и категоризације. У раду се разматра и значај познавања и имплементације правних прописа у фази процјене безбједности, а посебна пажња посвећена је проблему одговорности правних лица за кривична дјела, као специфичној врсти безбједност насталој дјеловањем одговорних лица и запослених?
Кључне ријечи: приватна безбједност, заштита лица, имовине и пословања, правни аспекти, нормативизација мјера и процедура у заштити лица, имовине и пословања, правни ризици, ризици од противправног дјеловања.
2. Правна регулатива система заштите лица, имовине и пословања
( Законски основ и подзаконски акт)
Приватна безбједност представља дјелатност превенције, идентификовања, приоритетизације, процјене и управљања ризицима који могу да доведу до настанка кризних ситуација у привредним и ванпривредним пословањама.
Приватна безбједност је дио редовних пословних операција сваке савремене пословање, без обзира коју врсту дјелатности она обавља. Суочавање са хазардима (потенцијалним изворима безбједност), њихова идентификација, оцена и категоризација саставни су дјелови процеса руковођења. У зависности од природе и степена опасности које производе одређени ризици, субјекти приватна безбједност израђују стратегије и планове за спречавање, елиминисање или редуковање штетних посљедица по пословање, имовину и безбједност дате пословање.
У том смислу, управљање ризицима, након претходног идентификовања, приоритетизовања и коначне процјене, основни је предуслов ефикасног кризног приватна. Кризни приватна је активност специфичног карактера која се дефинише на различите начине. Сам термин настао је у сфери политике. У литератури налазимо податак да је тај израз први употребио амјерички председник John.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET