Održavanje zemljišta u voćnacima | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Održavanje zemljišta u voćnacima". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Пољопривредна и медицинска школа
Бијељина
Матурски рад
Област:Воћарство
Тема:Одржавање земљишта у воћњацима
Бијељина,мај 2012.
Садржај:
Увод 3
1. Чиста обрада (јалов угар) 4
2. Застирање (малгирање) 5
3. Гајење биљака за зеленишно ђубрење 6
4. Заледињено земљиште 6
5. Гајење узродица 8
6. Примјена хербицида 9
7. Наводњавање 10
Закључак 12
Литература 13
Одржавање земљишта у воћњацима Слађана Николић
Увод
Земљиште у воћњацима је током времена подложно низу неповољних промена: закоровљавању,заледињавању,збијању и исушивању,осиромашењу у хранљивим минералним материјама и др. Све се то одиграва у врло неједнакој мјери ,што зависи од више чинилаца,а више од особина климе,земљишног положаја и начина припремања земљишта пред садњу воћњака. Посљедице су врло неповољне и своде се на слабо успијевање воћњака,праћено нарочито малим и нередовним приносима као и лошим квалитетом и ограниченом трајношћу плодова. Због тога земља треба да представља предмет редовног старања,како би се трајно одржало у стању најпогоднијег за развитак и функције кореновог система,а самим тим и за успијевање воћњака.
Одржавање земљишта има за циљ да на најбољи начин делује превентивно на физиолошке особине земљишног слоја у коме се развијају жиле воћњака,као и да обезбеде одржавање плодности и влажности земљишта.
Обрадом земљишта у датим агроеколошким условима се успоставља повољан водни,ваздушни и топлотни режим како би се многи процеси у земљишту несметано одвијали.
Који ће се начин земљишта применити у датим агроеколошким условима зависи од низа фактора: од количине падавине,нагиба терена,сорте,подлоге,система гајења,да ли се сад наводњава или не,типа и плодности земљишта итд.
У пракси се најчешће примењује следећи начини одржавања земљишта:
1.Чиста обрада (јалов угар)
2.Чиста ледина или међуредна обрада а у реду затрављивање или обрнуто.
3.Застирање (малгирање)
4.Гајење биљака за зеленишно ђубрење
5.Заледињено земљиште
6.Гајење узродица
7.Примјена хебрицида
8.Наводњавање
________________________________________________________________________
Пољопривредна и медицинска школа Бијељина
Одржавање земљишта у воћњацима Слађана Николић
1.Чиста обрада (јалов угар)
Међуредна обрада се врши механизовано,а у реду је копање ручно или третирање хербицидима,мада у свијету постоје бочне фрезе које се код нас јако мало користе. Помоћу овог начина одржавања земљишта најлакше се уништава коров,чува влага у земљи и успоставља се повољан водно-ваздушни режим. Међутим,чиста обрада има и својих недостатака тј. таква земљишта временом губе структуру па их је потребно чешће ђубрити.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET