Političke komunikacije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Političke komunikacije". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


POLITIČKE KOMUNIKACIJE
- Seminarski rad -
Predmet: Istraživanje političkog tržišta
SADRŽAJ:
1. Teorija političkih komunikacija
U postindustrijskom teorijskom segmentu se, pored povećanja značaja obrazovanja, i ekspanzija masovnih komunikacija uzima kao jedan od osnovnih parametara nove društvene forme.
Funkcije sredstava masovne komunikacije nisu uvijek bile jednake; istorijski razvoj društva umnogome je uticao i na komunikacijska sredstva dajući im karakteristična obilježja vremena i društvene situacije u kojoj su nastale. Mediji su doživljavali sve društvene (r)evolucije i ujedno bili bitan faktor u njihovom ostvarenju. Potencijal sredstava masovne komunikacije, prije ili kasnije, uvidjeli su vlast i svi građani koji su imali šta za saopšti širem krugu ljudi – stvarala se publika koja je postala i primatelj i pošiljalac poruke što se komunikacijom prenosila.
U samom početku komunikacija ja bila jednostrana, novine su služile kao obavještenja i objave koje je vlast željela saopštiti svojim podanicima. Značaj je prvih novina upravo u tome, što su svojom opštom dostupnošću, bez obzira na oskudnost informacija koje su nudile, omogućile stvaranje nečeg što je tek pod ovim uslovom moglo postati – publike.
Mediji se često nazivaju "četvrta sila" u državi, a moderne demokratije se nazivaju "medijske demokratije". Šta se skriva iza ovakvih naziva? Kakvu to moć zaista imaju mediji? Kako se može opisati njihova funkcija u interakciji svih delova intermedijalnog sistema? Politika u modernim državama i u masovnim društvima nije više moguća bez pomoći masovnih medija. Politika se sada usvaja i prosleđuje putem masovnih medija. Ono što mi, na primjer, znamo o politici naše zemlje uglavnom smo saznali putem televizije, radija ili novina. Zbog toga mediji imaju jako važnu ulogu. 
Osnova za razumjevanje političke komunikacije je:
Tipologija političkoga komuniciranja
-   govor za,
-   govor protiv,
-   govor prešućivanja,
-   nulti govor,
Struktura afirmativnog govora
-   dokazni postupak,
-   emocionalna postava,
Struktura negativnog govora
-   emocionalna nabitost,
-   pobijanje
Struktura prešućivanja
-   pravilan govor bez naboja,
-   zavaravanje i prešućivanje bitnoga
Na šta treba obratiti pažnju sektor odnosa s javnošću političke partije:
Korištenje scenografije i multimedijske prezentacije u političkoj retorici
Ličnost političkog govornika,
Pravila kulturne polemike
S obzirom da za veliku većinu stanovništva politika u svoj svojoj kompleksnosti, ipak, ostaje iza kulise, javnost jednostavno u velikoj mjeri prihvata onu predstavu politike koja se orijentiše prema medijskim zakonima u formi rituala, stereotipa, simbola i uvreženog šematskog razmišljanja kao opštu predstavu "političke stvarnosti": Dok insceniranje politike za publiku postaje politička realnost, političko dijelovanje "iza scene" uglavnom ostaje nezapaženo.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET