Internet u obrazovanju | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Internet u obrazovanju". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Универзитет у Приштини - Косовској Митровици
Учитељски факултет у Призрену - Лепосавићу
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет: ИНФОРМАТИКА
Тема: ИНТЕРНЕТ У ОБРАЗОВАЊУ
Ментор Студент
2011.година
Садржај
Увод.............................................................................................................. 1 1. Интернет и образовање.......................................................................... 2 1.1. Појам и значај Интернета................................................................... 2 1.2. Информационе и комуникационе технологије у образовању......... 5 1.3. On-line образовање.............................................................................. 7 1.4. Дистанциона едукација на Интернету............................................... 10 Закључак...................................................................................................... 14 Литература................................................................................................... 15
Увод
Глобално информатичко друштво развија се невероватном брзином. Све брже стапање телекомуникацијских и радијских мултимедија с информационим и комуникацијским технологијама, потстиче појаву нових производа и услуга, као и нових начина пословања и трговине. Како се истовремено нова тржишта отварају конкуренцији и страним улагањима и учествовању, долази и до експлозије комерцијалних, социјалних и професионалних могућности.
Модерни свет пролази кроз темељан преображај, док индустријско друштво које је обележило 20. век брзим темпом препушта место информационом друштву, друштву знања 21. века. Технологија се све више користи не само у кућама, библиотекама и осталим местима на којима свакодневно боравимо, него и у учионицама.
Све већа доступност различитих медијских извора променила је процесе подучавања и учења, но истовремено је отежано проналажење задовољавајућих и прикладних материјала. Иако су учитељима и ученицима доступне хиљаде материјала, тешко је пронаћи одређену информацију те притом задовољити опште смернице које се постављају пред учитеље и ученике. Стога је закључак да интеграција технологије, између осталога, мора:
•удовољити широком спектру образовних потреба и циљева
•бити доступна различитим скупинама ученика
•омогућити заједништво и сарадњу
1. Интернет и образовање
1.1. Појам и значај Интернета
Интернет је мрежа која ради на глобалном нивоу као скуп свих рачунарских мрежа, провајдера и њихових корисника. Он је отворени систем комуникације и размене података, аудио и видео сигнала са отвореним стандардима.
У веома кратком времену Интернет је заузео једно од најзначајнијих места у области складиштења, претраживања и искоришћења различитих информација. Захваљујући могућностима које пружа, људи брзо успостављају комуникацију, размењују информације и на тај начин елиминишу баријере просторне удаљености и временских разлика.
Најбитније могућности које Итернет пружа су:
креирање wеб презентација са подацима, могућношћу представљања и успостављања контакта и комуникације
претрага саитова и база података различитих научних и државних институција, као и појединаца
претраживање и читање милиона докумената архивираних на комијутерима и серверима широм света
претраживање и размена софтвера
претрага по електронским библиотекама
претрага и преузимање података из виртуелних библиотека и енциклопедија које се налазе на серверима Интернета
размена електронске поште преко е-маила корисника кроз јединствену идентификацију
учешће у видеоконференцијској комуникацији, састанцима и настави
дистрибуција електронских публикација
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET