Osobine mašte dece predškolskog uzrasta | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Osobine mašte dece predškolskog uzrasta". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SEMINARSKI RAD
Tema :
Osobine mašte dece predškolskog uzrasta
Novembar, 2008.
S A D R Ž A J
1. Uvod
3
2. Definicija i teorijski pristup emocijama
4
   2.1. Kako se razvijaju emocije
4
   2.2. Potreba izučavanja emocija
5
   2.3. Emocije i uzrast
5
   2.4. Karakteristike dečijih emocija
6
   2.5. Vrste emocija
7
   2.6. Faktori koji utiču na razvoj emocija
9
3. Neki od oblika koji mogu pomoći detetu, ne samo u ovom prelaznom periodu već i kasnije, kako bi što duže zadržalo svoju maštovitost su:
9
3.1. Maštoviti roditelji
9
3.2. Škole plesa, crtanja, glume...
10
3.3 Otvoren dijalog u porodici
10
3.4. Mašta i laž
10
3.5. Laž - loša navika
11
4. Zaključak
11
5. Literatura
12
UVOD
Gde je granica dečje mašte? Da li su mašta i maštarenje (sanjarenje) isto? Može li maštarenje da bude štetno? Ako maštu posmatramo kao kreativnost, da li uopšte može da se govori o granicama? Da li postoji razlika između mašte, laži, sanjarenja? Treba li maštu podsticati ili gušiti?
Činjenica je da naša deca odrastaju u svetu koji je velikim delom lišen mašte. Provodeći vreme pred TV ekranom ili uz kompjuterske igrice, ogromna količina podataka im biva ponuđena odmah. Od dece se sve manje očekuje da umeju da se zabave samostalno, tj. bez tehničkih pomagala.
Za razliku od prošlih vremena, kada su mališani slobodno vreme provodili napolju, sa vršnjacima, igrajući se fizički aktivnih igara i onoga što osmisle sami, današnje generacije ne samo da se sve manje druže, već bez određenih igračaka, i što je još tužnije, bez ponuđenih predloga čega bi, kako i sa čime mogli da se igraju - ne uspevaju da se snađu. Ukratko: naša deca sve manje maštaju. Razloge za to možemo da tražimo u pomanjkanju prilika - zbog  velikog napretka tehnike, ali i u ponašanju odraslih osoba iz detetove najbliže okoline. Nažalost, okruženje nije uvek podsticajno za razvoj mašte.
U predškolskom periodu - Naša deca nemaju toliko dodira sa "grubim, surovim svetom" kako ga predstavljaju mnogi roditelji. Zato kada mališan crta nebo, zeke ili drveće bilo kojom bojom, to uglavnom biva protumačeno kao karakteristika uzrasta a ne kao maštovitost, pa se ni ne obraća posebna pažnja. Zahvaljujući tome i postoji mogućnost da vaše dete bude maštovito. Naime, u tom periodu i vaspitačice u vrtićima, ali i roditelji nude deci sadržaje koji podstiču maštanje (bajke, pričanje priča, igranje zanimljivih igara...).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET