Organizacijski oblici rada sa djecom | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Organizacijski oblici rada sa djecom". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SADRŽAJ
UVOD 3
ORGANIZACIJSKI OBLICI RADA 5
SAT TJELESNE I ZDRAVSTVENE KULTURE izmjene 4
MIKROPAUZE 6
LOGOROVANJE 6
ZIMOVANJA I LJETOVANJA 7
MAKROPAUZE 7
POHODI I PLANINARENJA 7
Tjelesno VJEŽBANJE 2 * 60 MINUTA SEDMIČNO...
PRIREDBE
NATJECANJA
FAKULTATIVNI PROGRAMI
4. IZLETI 8
5. ZAKLJUČAK 10
6. LITERATURA 11
UVOD
Svaka aktivnost koja se provodi unutar odgojno-obrazovne skupine sa djecom školske dobi mora biti detaljno i temeljito isplanirana i razrađena, a onaj tko radi na provođenju te aktivnosti (odgajatelj, trener i sl.) mora predvidjeti sve moguće situacije i biti u svakom trenutku spreman na postupanje u nepredviđenim situacijama. U jedan od segmenata planiranja spada i odabir metodičkih organizacijskih oblika rada na određenoj aktivnosti.
U radu sa djecom mora se uvijek postupati u skladu sa potrebama djece, a odabirom raznovrsnih metodičkih organizacijskih oblika rada rad sa djecom se bazira upravo na zadovoljavanju potreba djece. Kada govorimo o radu u sklopu tjelesne i zdravstvene kulture, tada možemo govoriti o zadovoljavanju dječje potrebe za kretanjem, o utjecaju na razvoj socijalizacije, o potrebi stjecanja sigurnosti, te o utjecaju tjelesne kulture na cjelokupan razvoj djeteta. Za koji oblik rada ćemo se odlučiti ovisi o:
Cilju i zadaćama koje želimo postići:
Dobi djece
Individualnim karakteristikama i mogućnostima djece
Broju djece koja sudjeluju u izvođenju aktivnosti
Mjestu rada
Raspoloživom prostoru za vježbanje
Broju raspoloživih sprava, pomagala, rekvizita
Rad sa djecom školske dobi mora se kretati u smjeru koji nužno ide od jednostavnijih aktivnosti prema složenijima, pa se samim tim navode slijedeći metodički organizacijski oblici rada:
1.FRONTALNI OBLIK RADA jest oblik rada u kojem sva djeca istodobno izvode isti zadatak pod izravnim vođenjem i nadzorom odgajatelja. Frontalni oblik rada najjednostavniji je način za pripremu djece na tjelesnu aktivnost i zato je to metoda rada kojim treba započinjati aktivnost sa djecom školske dobi.
2.GRUPNI OBLICI RADA mogu se objasniti kao rad djece u grupama, gdje djeca tjelesno vježbanje obavljaju raspoređena u nekoliko istih ili različitih grupa, pa tako možemo govoriti o radu u parovima, trojkama i sl. Ovo je složeniji oblik rada i odabir oblika grupnog rada ovisi o cilju koji se želi postići na satu tjelesne kulture.
Slika 1. Grupni oblik rada djece
3.INDIVIDUALNI OBLIK RADA podrazumijeva rad odgajatelja s djetetom. Individualni oblik rada ne može se primijeniti u nastavi tjelesne kulture u doslovnom smislu te riječi, ali se kroz rad ogleda u poznavanju individualnih potreba i mogućnosti svakog pojedinog djeteta, te djelovanje u skladu s tim, a odnosi se na izbor sadržaja rada, primjenom različitih sredstava, sprava i pomagala, te pomoć djetetu koje ima poteškoća u izvođenju određene aktivnosti.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET