Savremene uloge vaspitača u procesu vaspitanja | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Savremene uloge vaspitača u procesu vaspitanja". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
ВИСОКА ШКОЛА ЗА ВАСПИТАЧЕ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА
Семинарски рад:
Савремене улоге васпитача у процесу васпитања
Бр.индекса:1812
Октобар, 2011
Садржај:
Увод 3
1.Шта представља васпитање? 4
2.Васпитно-образовне методе 5
3.Утицаj васпитача на дечје понашање 7
4.Улога васпитача у процесу васпитања 10
5.Kазне и награде као облици контроле над дететом и његовим васпитањем 11
6.Дечја самосталност-њен развој 13
Литература 14
Закључак 15
Увод
Васпитање je процес планског и систематског усавршавања сензомоторних, интелектуалних, емоционалних, моралних и духовних својстава и способности детета, али и одраслог. Као облик социјализације, васпитање је усмерено на уобличавање понашања у социјално пожељном смеру. Овај процес може бити индивидуалан и групни. Према свом предмету, васпитање може бити:
физичко,
интелектуално,
морално,
естетско или религијско.
Читава атмосфера у вртићу зависи од саме личности васпитача. Уколико се ради о крутом и нервозном васпитачу, јавиће се велика нетрпељивост међу децом као и напетост. Межутим уколико је васпитач весео, раздраган, деца ће то оберучке прихватити и следиће његово понашање Ако је понашање васпитача недоследно и хировито, такво ће бити и понашање деце. Дакле, можемо констатовати да одређене активности које су јављају код деце умногоме зависе од васпитача.
У раду ћемо говорити о томе шта је заправо васпитање као и улогу васпитача у просесу васпитања, али и о дечијој самосталности.
1.Шта представља васпитање?
Основно полазиште у разматрању односа васпитања и образовања састоји се у томе што се оба ова процеса међусобно садрже и прожимају при чему се често истиче да је васпитање шири и свеобухватнији појам и процес који у себи неминовно и координирано садржи процес образовања. У суштини, може се рећи да је васпитање свеукупно педагошко деловање на све сфере човековог бића, умерено на изграђивање и формирање целовите људске личности у ширу сферу спада и њена образованост. Образовање је, дакле, део ширег процеса васпитања који је усмерен на стицање знања и развој (практичних) способности личности. Међутим, иако су оба ова процеса строго условљена и међусобно координирана у наукама и теоријама о образовању и васпитању они се посебно разматрају и проучавају и то као посебни и основни педагошко-андрагошки појмови и процеси.
Најважнији чиниоци без којих се добро васпитање не може замислити су безусловна љубав и наклоност, подршка и подстицај индивидуалног развоја детета, пажња и сарадња. Како да одгојите дете да постане социајлно компетентан човек јесте једно од важнијих животних питања.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET