Uticaj interneta na učenje i školski uspeh | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uticaj interneta na učenje i školski uspeh". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Univerzitet u Novom Sadu
Filozofski fakultet
Odsek za romanistiku
Tema : Uticaj interneta na učenje i školski uspeh
Seminarski rad iz predmeta : Didaktika
Novi Sad, 2013
Uvod
Nastao pre nekoliko decenija internet je postao sistem ogromne tehničke i socijalne složenosti. Pristup kompjuteru danas ima više od 70% mladih uzrasta od 12 do 17 godina , koji skoro svakodnevno koriste internet. Iako je sprovedeno malo istraživanja o uticaju interneta na razvoj mladih , kompjuteri i internet imaju sve veći uticaj na socijalizaciju , učenje , pristup informacijama , zabavu i komunikaciju .
Tri osnovne funkcije medija, kao jednog od stubova na kojima počiva svako društvo, jesu edukativna, informativna i zabavna, a samo mali broj dece uviđa mogućnosti edukacije i informisanja koje internet nudi, i uglavnom ga koriste isključivo za zabavu, igrajući igrice, preuzimajući muziku, filmove, video klipove, slike…
Virtuelna zavisnost
Binarni opijat ostavlja iste efekte na psihu deteta kao alkohol ili droga i stvara zavisnost. Paralelno s tim, deca su u velikom riziku od zloupotreba, a porodica će kad-tad osetiti ogromne posledice.
Ova bolest digitalnog doba razvila se devedesetih godina prošlog veka, malo se o njoj zna i priča, a veoma je rasprostranjena. Reč je o zavisnosti od računara. Statistički, oko 10% korisnika računara može se svrstati u lakše ili teže narkomane. Još više poražava činjenica da je veliki broj dece od najmlađeg doba zaraženo ovom pojavom. Ovaj psihološki efekat ostavlja velike posledice u kasnijem dobu jer direktno utiče na socijalizaciju u porodici i van nje.
Virtuelna zavisnost u tri koraka
Prihvatanje lažnih svetova počinje rano, od televizora. Dete se lepi za smešne, šarene sadržaje, isključuje maštu, ne podstiče mozak, interesovanja i gubi svoju ličnost u nametnutom scenariju. Živeći sa televizorom, prihvata samo ponuđeno, ne ume da kreira svoj stav i postaje mediokritet i robot.
Drugi korak-računar.
Danas je sasvim uobičajeno da dete poseduje svoj računar. U moru igrica rado će odabrati par desetina i igrati ih sa drugarima. Nove igre su dizajnirane da se satima igraju, razvijaju se strategije koje treba da unište i istrebe protivnika. Tako mozak sve više okupira virtuelni svet, pa dete dok ide u školu, ruča, leže da spava-razmišlja o sledećem pobedničkom koraku. Ta borba će u stvarnosti biti veliki poraz, a u većini slučajeva ni deca ni roditelji toga neće biti svesni. Misli im sve više funkcionišu poput elektronskih kola.
Treći korak-internet.
Ulazak na globalnu mrežu zavisniku će prižiti nove mogućnosti. . Svedoci smo da se na internetu ovih dana nalazi pregršt korisnih informacija, ali nažalost i onih koje to nisu. Na koji način će koristiti internet je jedino odgovornost mladih, kao i njihovih roditelja.
Stavovi pedagogije
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET