Učenje predškolske dece o jagodičastom voću | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Učenje predškolske dece o jagodičastom voću". Rad ima 16 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Uvod
Tema mog diplomskog rada je : “ Учење предшколске деце о јагодичастом воћу. “
За ову тему сам се определила због личне љубави према биљкама , а првенствено према воћу . Сматрам да је јако битно учити децу о воћу и усадити им љубав прма истом , још у предшколском добу , јер воће је веома битно за раст и развој деце .
Сматрам да васпитач има веома битну улогу и да треба на леп и забаван начин , деци да приближи сам значај воћа у њиховој исхрани .
Циљ овог дипломског рада је учење деце о воћу , првенствено о јагодичастом воћу , његовом значају и практичној примени у свакодневном животу .
Задаци овог дипломског рада су :
Учење из доступне литературе о значају воћа и могућностима његовом коришћења у исхрани ;
Учење деце о подели воћа на врсте ;
Учење предшколске деце о јагодичастом воћу ( јагода , малина , купина)
Развијање позитивног мишљења о значају воћа у исхрани ;
Проналажење методичких могућности за учење предшколске деце о воћу ;
Израда пројекта ; и
Примена пројекта у раду са децом .
Мој дипломски рад садржан је из делова :
- први део –
- други део –
- трећи део –
- четврти део –
- пети део –
Упознавање предшколске деце са воћем нашег поднебља
( јагодичасто воће )
Приликом упознавања деце са воћем , треба настојати да непосредним посматрањем и разговором деца прате природан континуитет развоја воћа , од цветања до зрења плода , указујући им на сам значај инсеката у опрашивању ( пчела опрашује цвет ) , именовање и класификацију воћа уз упознавање основних карактеристика појединих врста воћа .
После упознавања деце са врстама воћа , деца се радо уносе у улоге продавца воћа на пијаци , где кроз игру најлакше уочавају разлику у грађи воћа и његовим биолошким карактеристикама .
Да би деца најлакше научила и схватила грађу воћа , потребно има је и показати пресек разног воћа путем цртежа или правог воћа .
Веома је битно да деца уоче сличности и разлике међу различитим врстама воћа .
Децу треба научити да је веома битно да воће које желе да поједу прво морају опрати под млазом текуће воде , јер се на тај начин уклања прашина и друга прљавштина са воћа .
Благословена са веома плодним земљиштем и изузетно повољним климатским условима , пољопривреда је одувек била важна компонента српске економије. Укупна површина земље са воћем износи око 310 хиљада хектара . Србија има идеалне климатске услове за узгајање воћа . Њена црница је и даље једна од најчистијих земљишта у Европи , већина воћа се узгаја у готово савршеним условима , бере се ручно и пажљиво се складишти и пакује .
Узгајање воћа у Србији , чија важност лежи у квалитету и укусу воћа , у знатној мери се разликује од великих индустријских фарми на Западу јер је чињеница да се већина српског воћа узгаја на мањим приватним фармама.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET