Učenje na daljinu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Učenje na daljinu". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Садржај :
1. Увод............................................................... 2
2. Како је историјски текло примењивање и ко су били
први корисници.................................................... 3
3. Е-образовање и Е-учење..................................... 4
3.1 Предности учења на даљину....................... 4
3.2 Недостаци учења на даљину....................... 5
4. Критеријуми за успешно учење на даљину............. 6
5. Реализација Е-учења.......................................... 6
5.1 Елементи Е-учења..................................... 7
7.Link e-Learning.com - Платформа за учење на даљину12
8.Закључак......................................................... 16
9.Литература.......................................................17
1. Увод
Учење на даљину представља начин учења који не захтева од ученика да буду физички присутни на одређеном месту то ком школске године. У току последњих десетак година Интернет је фундаментално изменио праксу учења и подучавања, посебно на факултетима и универзитетима добро опремљеним новом технологијом. Ова чињеница није тако евидентна као у трансформацији универзитета са учењем на даљину, који настоје да искористе бенефиције изазовне инфраструктуре информационе и комуникационе технологије за своју основну делатност, са изгледима да побољшају квалитет и смање трошкове наставе коју нуде студентима.
Најпознатије светске школе имају виртуелне учионице и пружају велики избор најразноврснијих признатих академских смерова. Сваки део развија своје облике електронског учења у складу са специфичним локалним захтевима, циљној популацији и филозофији образовне институције која организује смер. Многе образовне институције користе виртуалне учионице и нуде разне смерове студентима који су мотивирани за програме електронског учења.
Они раде сами са материјалима који су им доступни преко странице конкретне образовне институције, или их добивају електронском поштом-e mailom . Комуникација са ментором се остварује у форми телеконференција и расправљачких форума, а користи се и сервис за електронску пошту. Главни елемент успешности учења на даљину је комуникација између професора и студента посредством медија. Да би се остварио минимум комуникације, неопходни су : пошиљалац, приматељ и порука.
У систему учења на даљину, без обзира колико се он разликовао од традиционалне наставе, води се рачуна о задовољености основних дидактичких принципа. Учење на даљину може побољшати учење на више начина: оно и студентима и предавачима доноси искуство рада на Интернету.
Учење на даљину није нови концепт у образовању. Програми за такво учење настали су пуно пре коришћења WWW и Интернета, односно много пре коришћења рачунара у образовању. Медији који су се у то време користили били су: писани документи, аудио и видео касете, ТВ програм а каснијим увођењем рачунара: дискете и CD-ROMovi . Развојем рачунарских мрежа, а посебно развојем интернет сервиса WWW, та технологија постаје доминантна код учења на даљину.
Замислите.. Почетак часова не обележава звоно већ звук који прати укључење рачунара. Наставне активности одвијају се са виртуелним наставницима и виртуелним другарима из одељења (групе). И када одпутујемо негде у посету рођацима или на одмор, можете да похађате вашу виртуелну школу са било ког краја света у било које време, једини услов је да поседујете Интернет конекцију.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET