Prikaz knjige Metod naporednog tekstualnog predstavljanja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Prikaz knjige Metod naporednog tekstualnog predstavljanja". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

САДРЖАЈ:
1. КРАТАК ОСВРТ НА СПОЉАШЊИ И УНУТРАШЊИ ИЗГЛЕД КЊИГЕ
1.1. Формат књиге, фонт слова................................................................................2
1.2. Предговор, резиме, начин на који је разврстано градиво..............................3
1.3. Литература, цитирање и фусноте.....................................................................4
2. КРАТАК ОСВРТ НА САМУ САДРЖИНУ КЊИГЕ
2.1. Тема књиге..........................................................................................................6
2.2. Начин на који је аутор предочио тему............................................................10
2.3. Закључак............................................................................................................11
3. ЛИТЕРАТУРА.......................................................................................................12
КРАТАК ОСВРТ НА СПОЉАШЊИ И УНУТРАШЊИ ИЗГЛЕД КЊИГЕ
1. Формат књиге, фонт слова
Анализу књиге ћемо започети од њених корица. Наиме, књига чији је формат 20 x 13 cm, што је сасвим разумљиво с обзиром на садржај који се налази у њој, налази се у танком картону браон боје. Име аутора и наслов књиге су дати у горњем делу насловне стране, написани белим и светлоплавим словима на браон позадини, како би контраст био што израженији.
Дело има 130 страна. Свака страна има око 35 редова, а у сваком реду од 6 до 10 речи. Наслови су написани у фонту 12 великим словима, као и поднаслови, а текст у фонту 12. Ради боље прегледности, требало је направити очигледнију разлику између наслова, поднаслова и набрајања у оквиру поднаслова. Дело Метод напоредног текстуалног представљања је писано ћирилицом. Проред између редова је 1, али је због боље прегледности и читљивости требало ставити проред 1,5.
2. Предговор, резиме, начин на који је разврстано градиво
На почетку књиге је дат садржај, који је непотпун, али и наизглед непрегледан. Број странице је требало одвојити од наслова како би добили јасну слику и преглед у садржај.
Садржај не садржи поднаслове која се појављују у основном тексту, па је читалац на тај начин оштећен. Росић је у садржају као два поглавља навео садржај који представља једну целину а то је: „Пример примене метода напоредног текстуалног представљања“ и одмах затим поглавље „Баш-Челик“. Између ова два поглавља не постоји никакав садржај, па је то требало ставити као једну целину.
Након садржаја налази се увод у коме нас аутор обавештава о самом предмету истраживања у овом раду. Аутор је дао пар речи о томе како је књига настала, која је главна литература, као и то шта представљају маргине са леве и десне стране, што је јако добро за увођење читаоца у дело. Резиме је дат на крају књиге и његова дужина је у сразмери са дужином рада. Садржи основне садржаје књиге, смернице и закључак. Аутор је резиме превео на француски језик, што је у реду, ако узмемо у обзир да су Французи (у већем броју) били његова циљна група.
Књига је теоријско-истраживачког карактера, и подељена је на неколико логичних целина. Након увода, писац нас упознаје са општим одликама српских народних бајки, што је јако добро, јер је то неопходно за даљи ток истраживања. Након тога иде поглавље о самом методу напоредног текстуалног представљања, који нам је дат у три теоријска дела: увод; ослонац проблемском осветљавању; методе, план и приступи. Све то нас уводи постепено у даљи ток саме књиге који садржи још пет целина које се баве самим истраживањем. На крају књиге дат је пример примене метода напоредног текстуалног представљања у једној од наших најпознатијих бајки „Баш-Челик“. Целине су логично распоређене и заузимају место које им припада.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET