Obrazovna struktura stanovništva u Republici Srbiji | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Obrazovna struktura stanovništva u Republici Srbiji". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

У Н И В Е Р З И Т Е Т У Н И Ш У
Е К О Н О М С К И Ф А К У Л Т Е Т
СЕМИНАРСКИ РАД
ОБРАЗОВНА СТРУКТУРА СТАНОВНИШТВА
У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ
Ментор
Дејан Ђорђевић
Ментор
Дејан Ђорђевић
Студент
Студент
Ниш, август, 2012. година
Садржај:
Увод......................................................................................................................
3
1.
Образовање као чинилац развоја........................................................................
4
2.
Фактори који утичу на формирање образовне структуре становништва...........
.
5
3.
Образовна структура становништва у Републици Србији....................................
6
3.1.
Образовна структура становништва Републике Србије старијег од 15 година.........................................................................................................
9
3.2.
Образовна структура становништва Републике Србије према полу.........
11
3.3.
Становништво старије од 15 година према школској спреми и годинама старости......................................................................................................
12
3.4.
Образовна структура незапослених у Републици Србији........................
12
4.
Утицај људских ресурса на привредни раст.......................................................
13
4.1.
Унапређење људског капитала у Републици Србији................................
13
5.
Закључак..............................................................................................................
16
6.
Литература...........................................................................................................
17
Увод
Основна потреба савременог друштва је образована популација. Образовање омогућава могућност мењања положаја које појединац стиче рођењем или наслеђивањем. С друге стране, образовни систем треба да подлеже захтевима привреде и то у смислу одређених стимулација ученика да се образују за 'занимања будућности' у којима ће сигурно моћи да пронађу радно место. Улагања у људске потенцијале имају изузетно велики значај као и улагање у производњу и технологију.
Зато неки социолози функцију образовања дефинишу као 'производњу' људског потенцијала за будуће потребе друштва. У технолошки модерним друштвима улога људског потенцијала је многоврсна и диференцирана јер мора да одговори изазовима промена у технологији, организацији рада и увођењу иновација. 'Друштво се са својим вредностима, моралом и санкцијама, залаже за стабилност и осећај сигурности. Међутим, промена и развој су неизбежне димензије друштвеног процеса, што значи да будући грађани треба да су обучени и припремљени, не само за стабилност него и промену,' Према томе, активно становништво једне земље ће бити предузимљиво, динамично и перманентно стручно, ако је у школи научено да препознаје и прилагођава се свему што је ново и напредно.
Данас су 'економија заснована на знању', односно 'економија знања' и 'друштво знања' постали препознатљиви и веома популарни термини у свету. Не само у теорији већ и у већини економски релевантних међународних организација, реализоване су бројне студије у којима се указује на њихов значај. Данас нема скоро ниједне економски развијене земље света која нема посебну политику или стратегију подстицања економије засноване на знању.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET