Wah-Wah i distorzija u programu WaveLab 6 | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Wah-Wah i distorzija u programu WaveLab 6". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Садржај
број стране
Садржај 2
Увод 3
О програму 4
О обради 5
Wah-Wah 6
Дисторзија 7
Коришћење обраде у WaveLab-y 6 8
Wah-Wah 8
Дисторзија 10
Резултати обраде 11
Закључак 12
Литература 13
Увод
У почетку, слика, звук и видео су снимани такви какви су, без обраде и монтирања. Све се снимало уживо и кад би се догодила нека грешка морало се поновити све испочетка. Ту се јавила потреба за монтиранјем и обрадом. Развојем технологије се долазило до бољег финалног производа. То је било тешко и захтевало је поприличну вештину и веома скупу опрему. Данас, је лакше него икада обрадити неки материјал, и доћи до тог "финалног производа" много лакше и јефтинија. Развој рачунара је то омогућио и свако ко поседује компијутер може сам то да уради. Постоје разни програми за обраду звука, а најпознатији су: Sony Sound Forge, Stеinberg WaveLab, Audacity, Gold Wave, и многи други.
слика 1: програми за обраду звука: Sound Forge, WaveLab, Audacity, Gold Wave.
О програму
WaveLab је аудио едитор наменјен како професионалцима тако и аматерима. Програм је развила фирма Stеinberg и до сада је избачено шест верзија програма, дог је седма тренутно у развоју. WaveLab има мноштво напредних опција а ово су само неке које произвођач истиче:
мастеринг са подршком Cd Red Book стандарда као и двд аудиа
подржава бит рејтове 8, 16, 24 до 384 кНz
подржава формате: WAV, AIFF, AU, MP3, MP2 (M.U.S.I.C.A.M.), RAW, Windows Media 9, AES-31, како импортовање тако и експортовање.
разне спектрограме, аналајзере фреквенције, фазе, амплитуде.
подршка за екстерне уређаје
и још много тога
слика 2: изглед старт ап скрина
О обради
Различити су начини обраде сигнала. Наравно, зависи да ли је у питању звук или слика. Звуку можемо обрађивати динамику, време, фреквенцију, процесирати га на најразличитије начине као и додавати му разне ефекте, о чему ће овде и бити приче.
слика 3: изглед еквилајзера у WaveLab-у 6
слика 4: изглед прозора за обрду динамике у WaveLab-у 6
1. Wah-Wah
слика 5: изглед Wah-Wah педале
2. Дисторзија
Је врста гитарског ефекта коју мора да има сваки музичар који хоће да свира електричну гитару. Најпознатије песме и бендови су баш због њих и познати јер дају јединствен звук. Постоје разне варијанте, за метал, рок, блуз, али сам звук зависи од гитаре и појачала са којим се упарује. Одатле је тај јединствени звук сваког бенда. Неки од бендова који користе дисторзије: Deep Purple, Dire Straits, Led Zeppelin, Pink Floyd и многе друге. Звук се ствара тако што се транзистор или лампа доводи у презасићење и тако менја звук. Обично када желимо квалитетан звук желимо да то избегнемо, али овде то није случај.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET