Uputstvo za izradu seminarskih radova | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uputstvo za izradu seminarskih radova". Rad ima 8 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ОСНОВИ РАЧУНАРСКЕ ТЕХНИКЕ 1
СЕМИНАРСКИ РАД
Тема :
УПУТСТВО ЗА ИЗРАДУ СЕМИНАРСКОГ РАДА
С а д р ж а ј
Садржај ...............................................................................................................................3
УВОД .................................................................................................................................4
ЦИЉЕВИ КОЈИ СЕ ЖЕЛЕ ПОСТИЋИ ........................................................5
Увјежбаност рада са тастатуром ................................................................5
Тачност исписа реченица ........................................................................5
Припрема за израду властитог семинарског рада .......................................5
МЕТОДЕ И ПОСТУПЦИ ИЗРАДЕ ...................................................................6
Стандарди за израду семинарских радова .........................................................6
Стандарди за писање стручних и научних радова ...........................................6
Стандарди за писање дипломских радова .........................................................7
ЗАКЉУЧАК ..............................................................................................................8
ЛИТЕРАТУРА ..........................................................................................................8
У В О Д
Од школске 2009/2010. године студенти ће у оквиру лабораторијских вјежби из предмета Основи рачунарске технике 1 увјежбавати израду семинарски радова, стручних и научних радова, те дипломских радова. Ове вјежбе представљају наставак претходних, у којима је увјежбавано писање пословних писама. Пословно писмо је садржавало адресе, телефоне, логотип пошиљаоца, параграфе, једноставнији блок-цртеж, табелу и формулу. Сваки од ових елемената је био различито распоређен, што је омогућавало студентима стицање додатних вјештина у препознавању задатака.
Посебна пажња је била посвећена припреми формата папира (странице), те избору маргина, Header-a и Footer-а, са Engrave стилом. Студенти су научили додавати редни број странице, укупан број страница, вријеме, датум, назив фајла и слично. Такође су научили додавање фуснота на дну текста (foot note) . У табелама су вјежбали форматирање, додавање симбола и формула за рад са бројевима у ћелијама. Научили су и кориштење Equestion Editor-a за писање математичких формула, те додавање ознака димензије у формулу и редног броја формуле у тексту.
Пошто су стекли неопходне вјештине, студенти ће своја знања проширити писање семинарског рада у домен напредног Word-a, тако што ће научити кориштење Gutter-a, Mirror Margins-a, вертикалног поравнавања, изостављања Header-a и Footer-a са предње странице семинарског рада, додавање садржаја рада са страничењем, те навођење извора података из списка литературе по IEEE стандарду. Вјерујемо да ће ова вјежба бити корисна у току њиховог студија за израду семинарских радова из других предмета, али и касније за писање стручних и научних радова. Правилно навођење извора података (литературе) је саставни дио вјежбе, а описано је Правилником ЕТФ Бања Лука [1] .
Прелазак на поглавље 1 у семинарским радовима се обично врши на истој страници након увода, а може се прећи и на нову страницу.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET