Muzički festival BEMUS | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Muzički festival BEMUS". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Univerzitet Umetnosti u Beogradu
Menadzment u kulturi i kulturna politika na Balkanu
Muzicki festival BEMUS
Beograd,
maj 2006
Uvod
“Projekat je ideja osmisljena u vidu procesa koji nas vodi do odredjenog rezultata.”1
Projekti mogu da se realizuju unutar institucije,neformalnih grupa ili individualno.Jedan od kompleksnih oblika projekata u kulturi je manifestacija (festivali,smotre,sajmovi).Postoje razlicite manifestacije ali ovde ce se razmatrati kulturno umetnicka manifestacija.Osnovni cilj ove manifestacije je vrednovanje i prikazivanje umetnickih ostvarenja nastalih u odredjenoj sredini u odredjenom vremenu.Prema cilju manifestacije postoje: festivali (takmicarski karakter),smotre
(netakmicarski karakter),sajmovi,proslave,a po ritmu ponavljanja mogu biti godisnje,bijenalne,trijenalne…
Menadzment festivala odvija se u sedam faza.
Prva faza je izrada koncepcije: utvrdjivanje ciljeva i zadataka festivala.Na osnovu toga odredjuje se vreme odrzavanja,geopoliticki karakter i sadrzaj,propozicije ucesca.Druga faza je organizacija upravne strukture festivala:izrada normativnih akta,utvrdjivanje programskih modela,tj. globalnog rasporeda i selektorskih zadataka.Treca faza podrazumeva selekciju,odabir programa.Cetvrta faza predstavlja oblikovanje festivala po danima,satima,ugovaranje uslova ucesca.Peta faza je marketinska akcija.Sestu fazu cini odvijanje festivala a sedmu fazu analiza i vrednovanje rezutata.Najvecu odgovornost snosi organizator koji mora dobro da postavi zadatke,prati realizaciju,ucestvuje u njima i na kraju ih analizira.
Ovim radom pokusace biti anlizirano kakva je uloga BEMUS festivala u SCG,kakvi su uslovi u kojima se ovaj festival odrzava,zatim ce ukratko biti opisana medjunarodna saradnja ovog festivala,marketing,finansijski izvori i publika.
Istorijat BEMUS-a
Prema recima naseg poznatog kompozitora Dejana Despica Beogradske muzicke svecanosti su pokrenute 1969. godine sa ambicijom da nas glavni grad i u tom pogledu uhvati korak sa svetom i postane jedno od aktivnih i privlacnih sredista umetnickog zbivanja na raznim poljima – pozorista
( BITEF),filma ( FEST) pa i muzike (BEMUS). BEMUS nije samo zbir koncerta, već festival koji ima svoju strukturu, dramaturgiju, koncept, festival koji je osmišljen i zaokružen od početka do kraja.
BEMUS postoji vec 36 godina i za to vreme se afirmisao kao najznacajniji medjunarodni muzicki projekat u Srbiji i Crnoj Gori.
Osnivac i pokrovitelj ove manifestacije je Skupstina grada Beograda.
BEMUS je stalna manifestacija u oblasti kulture od velikog znacaja za grad Beograd,koja se odrzava svake godine u mesecu oktobru.Datum odrzavanja prethodio je proslavi Dana oslobodjenja Beograda,20.oktobra 1944. na ciju je 25.godisnjicu i organizovan po prvi put.Tako je termin odrzavanja BEMUS-a vezan za taj datum,te on redovno zavrsava 19. oktobra (dan uoci praznika), a po pravilu zapocinje 7. oktobra ( sa par izuzetaka,5. i .6. oktobra).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET