Studija slučaja Takovo | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Studija slučaja Takovo ". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


STUDIJA SLUČAJA
Swisslion – Takovo
Cariša Bešić, Dr. Vladimir Rašić
Sadržaj
1. Nastanak i razvoj preduzeća............................................................................................3
2. Organizacija kombinata………………………………………………………………...4
3. Radnici kao stvaraoci kombinata Takovo........................................................................5
4. Poslovanje preduzeća.......................................................................................................6
5. SWOT analiza..................................................................................................................9
5.1. Snage...................................................................................................................9
5.2. Slabosti………………………………………………………………………..10
5.3. Šanse.................................................................................................................11
5.4. Pretnje………………………………………………………………………...12
6. Zaključak........................................................................................................................13
1. NASTANAK I RAZVOJ PREDUZEĆA
Swisslion – Takovo je koncern sa središtem u Beogradu. Nastao je kupovinom PIK Takovo od strane kompanije Swisslion, 2004. godine. Danas obuhvata više od 30 fabrika u Srbiji i okruženju, sa nekoliko hiljada radnika.
PIK „TAKOVO“ nastao je 1962. godine spajanjem fabrike „PROGRES“, koja se bavila proizvodnjom rakije sušenjem i konzerviranjem voća, fabrike bombona koja je proizvodila bombone, ratluke i ostale slatkiše, i poljoprivrednog kombinata „PROGRES“. Kombinat je na početku imao 312 radnika i proizvodio je 4.071. tonu hrane.
1975. godine izgrađena je nova fabrika kremova, a naredne godine počela je izgradnja fabrike „Baltik“ votke, zatim fabrika „Tako“ kolača i „Pak – centar“ .
Godine 1976. kombinat je proizvodio 33.000. tona hrane i imao 1.742. radnika. Godine 1980. kombinat je proizvodio 75.000. tona robe.
U periodu 1970. – 1980. prosečna stopa rasta bila je 18 odsto. U godinama sankcija „Takovo“ je proizvodilo i isporučilo hiljade tona hrane tržištu, i na taj način doprinelo da se smanje opšte teškoće. U tom periodu je nabavljena, instalirana i puštena u rad oprema za ekstrudirane proizvode, nabavljena je nova kompjuterska oprema, izgrađena nova fabrika stočne hrane, izgrađena živinarska farma, moderno stovarište građevinskog materijala i još nekoliko sitnijih investicionih zahteva.
1995. godine stvorena je mešovita firma „Takovo – Fabbri“ od RJ „Tako“ i renomiranog proizvođača kolača i biskvita „Fabbri“ iz Italije.
1997. godine „Takovo“ je proizvodilo skoro 100.000. tona hrane visokog stepena finalizacije i kvaliteta, posedovalo preko 100 sopstvenih maloprodajnih objekata i zapošljavalo više od 3.500. radnika. Veliki deo proizvodnje „Takovo“ izvozi u Rusiju, SAD, Italiju, Englesku, Švajcarsku, Nemačku, Bugarsku, Kuvajt, UAR, Saudijsku Arabiju, Makedoniju, Grčku, Rumuniju, Poljsku, Češku, Slovačku, Ukrajinu i mnoge druge zemlje.
Danas kompanija ne posluje ni približno dobro kao pre dvadeset godina, kada je predstavljala brend naše prehrambene i konditorske industrije u svetu. Broj radnika je prepolovljen, brendovi, kao što su Eurokrem, se više ne proizvode u Srbiji, a brojne malverzacije srozale jednu od najpoznatijih fabrika u Srbiji.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET