Upravljanje ljudskim resursima preko tržišta rada | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Upravljanje ljudskim resursima preko tržišta rada". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА
ЗА МЕНАЏМЕНT И ПОСЛОВНЕ КОМУНИКАЦИЈЕ Сремски Карловци
предмет: ОСНОВИ МЕНАЏМЕНТА
Семинарски рад
Тема: Управљање људским ресурсима
преко тржишта рада
Професор: Студент:
Др Душан Ристић Виолета Манић
Садржај:
Увод 3
1.0 Тржиште рада и људски ресурси 3
1.1 Историјат и развој тржишта рада 3
1.2 Делокруг рада службе за запошљавање 4
1.3 Подаци о територији и становништву Младеновца 6
2. Опис уочених проблема
2.1 Стратешка опредељења у политици запошљавања 11
2.2 Мере активне политике запошљавања 12
3.0 Анализа проблема
3.1 Како би запослени решили проблем 13
3.2 Како се према литератури препоручује решавање проблема 14
3.3 Предлог студената како би решили уочени проблем 15
4.0 Закључак 16
Литература
Увод
Управљање људским односима се односи на политику и активности у извршавању менаџерских задатака са подручја људских ресурса, нарочито у погледу прибављања, обуке, процене, конпезације у условима безбедног и правичног окружења за запослене предузећа. Управљање људским ресурсима значи бригу о људима. Када се менаџери укључе у активности везане за "људски ресурс" , настојаће да олакшају сарадњу међу људима како би остварили стратегију и планове организације. Значај напора и активности менаџмента људских ресурса произилази из чињенице да су људи фактор који је заједнички за све организације: они су креатори организационих стратегија. Професија управљања људским ресурсима је еволуирала од административне преко пословног партнера до лидера промена.
Друштвени систем вредности неформално, односно држава формално, законима и прописима, дефинише и уређује норме понашања у домену радних односа. Законски прописи и друштвене норме могу да се односе на полну дискриминацију, безбедност и заштиту на раду, еколошке стандарде, радно право, политику опорезивања зарада, обрачун и исплату зараде и друге области од општег државног и друштвеног интереса. Бити етички и друштвено одговоран према потребама и изазовима друштва и минимизирати негативне утицаје тих захтева на пословне организације један је од значајних циљева, не само управљања људским ресурсима, већ менаџмента у целини.
1. Тржиште рада и људски ресурси
1.1 Историјат и развој тржишта рада
Непосредно после другог светског рата, у периоду када је приватна свијина ( фабрике, рудници, крупна трговинска и саобраћајна предузећа итд.) претварана у државну, служба посредовања била је организована као класична берза рада, у извесној мери прилагођена новим приликама и потребама. Рад Средишне управе за посредовање рада био је усмерен на обнављање ратом оштећене имовине, на старање о незапосленим, као и окупљање радника за рад на обнови земље и њене привреде. У периоду " државног, административног социјализма", ( од окончања рата, па до 1953. године), доминантну улогу у друштвеном животу игра држава . У процесу преласка земље на планску привреду, постојеће берзе рада нису могле да одговоре новим задацима, јер у почетку Служба посредовања рада делује у оквиру Синдиката, али се врло брзо испоставило да такав систем посредовања не задовољава. Запошљавање је тиме постало превасходно социјална категорија, па су синдикалне органе посредовања избегавали и руководиоци предузећа и установа и сами незапослени, тако да је од 1948. године оно прешло у надлежност државе.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET