Uloga PR a u neprofitnim organizacijama | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uloga PR a u neprofitnim organizacijama". Rad ima 40 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Sadržaj
Rezime
I Uvod
Razlika između marketinga i odnosa s javnošću
III Prikaz Zavoda za transfuziju Vojvodine i PR služba
IV Istaživački deo
V Komunikacija na društvenim medijima
VI Predlog i mere unapređenja rada službe i komunikacije
Cilj studije
Izrazi poput lobiranja, uticaja na regulacije i kreiranje informacija – mogu zazvučati neprihvatljivo jer nose izvesni negativni prizvuk iako su zvanično prihvaćene funkcije PR mendžmenta
Izrazi poput: lobiranje, uticaj na regulacije i kreiranje informacija – mogu zazvučati neprihvatljivo jer nose izvesni negativni prizvuk iako su zvanično prihvaćene funkcije PR menadžmenta. Publicitet i odnosi s javnošću treba da se temelje na precizno definisanim odrednicama kao što su istina, tačnost, inegritet i poštenje
Razlika između marketinga i odnosa s javnošću
Večita dilema. Oni koji se bave marketingom smatraju da su odnosi s javnošču samo deo marketinga, dok oni koji se bave odnosima s javnošu smatraju marketing mnogo užom funkcijom iz najmanje tri razloga:
Marketing podrazumeva samo odnose s potrošačima, dok Odnosi s javnošću podrazumevaju sve interne i eksterne javnosti u koje spadaju sve interesne grupe – stejkholderi.
Cilj marketinga je upravljanje tražnjom, povećanje prodaje, i briga o zadovoljstvu potrošača, te DOBIT, dok je cilj odnosa s javnošću postizanje dobre reputacije bilo koje organizacije održavanjem dobrih odnosa sa svim stejkholderima.
Dokazivanja vrednosti komunikacionih aktivnoti (ROI) u marketing se povezuje sa povećanjem prodaje (dobit), dok je u odnosima s javnošću teže evaluirati sprovedene stategije i taktike i meriti reputaciju (Lalić, 2011).
Ono što je sigurno da ove dve funkcije imaju brojne zajedničke i neodvojive aktivnosti, iako im se cilj razlikuje. Tako ih možemo predstaviti na sledeći način i lakše razumeti:
Skup A je funkcija marketinga, dok je skup B funkcija odnosa s javnošću.U preseku ova dva skupa su brojne aktivnosti koje ove dve funkcije obavljaju integrisano i neodvojivo (Lalić, 2008).
CRTEŽ
Vrlo često dolazi do zabune da je celokupan PR u stvari marketing pod drugim imenom. PR olakšava posao marketingu, kako stvaranje odnosa razumevanja između organizacije i njene ciljne javnosti od strane PR-a, doprinosi marketing komunikacijama i pravi jako dobru podlogu za marketinške kampanje.
Marketing interesuju samo klijenti, dok se u PR-u radi o stvaranju najpovoljnijih celokupnih uslova za organizaciju; marketing je usredsredjen na prodaju i razvojnu strategiju, dok PR skenira celokupno poslovno okruženje. Ciljne grupe im se potpuno razlikuju, za marketing su: kupci/potrošači/korisnici, posrednici, distributeri i konkurenti. Ciljne grupe kod odnosa s javnošću su: zaposleni (interni odnosi s javnošću), predstavnici medija, društvene zajednice, finansijske institucije i investitori, kao i vladine organizacije.
Svetski trendovi ukazuju da se u savremenom poslovanju za komunikacije mnogo više koriste termini kao što su: Komunikacioni menadžment, Strateške komunikacije, Integrisane komunikacije, Korporativne komunikacije i sl., pod kojima se nedvosmisleno podrazumevaju interne i eksterne komunikacione aktivnosti neke organizacije ili kompanije i to stvara dodatne zabune (European Communication Monitor – ECM, 2011).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET