Ekonomija održivog razvoja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ekonomija održivog razvoja". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru
Odsek : Pedagogija
Smer : Vaspitač
Ekonomija održivog razvoja
Seminarski rad iz
Menadžment životne okoline
Novi Pazar,2012.
Sadržaj
Sadržaj………………………………………………………….2
Uvod…………………………………………………………….3
1.Kina i budućnost globalne životne sredine…………………...4
2.Upravljanje resursima u zajednicama u Indiji………………..6
3.Promovisanje održivog razvoja po životnu sredinu………….7
4.Politike za održivi razvoj……………………………………..8
Zaključak……………………………………………………….9
Literatura………………………………………………………10
Uvod
Sve države teže ekonomskom razvoju. Politike ekonomskog razvoja se sve donedavno,međutim,nisu mnogo obazirale na životnu sredinu . U mnogim zemljama,koncept životne sredine je još noviji . Sjedinjenje Američke Države su,na primer,1970.godine osnovale svoju Agenciju za zaštitu životne sredine.
Ideja da industrijski sistem treba da podleže nekoj vrsti kontrole životne sredine nije bila sastavni deo teorije ili prakse ekonomskog razvoja većim delom 20.veka.U 21.veku je postal jasno da pitanja životne sredine i razvoja ne mogu biti odvojena . Tako je nastao koncept održivog razvoja. Održivi razvoj je razvoj koji zadovoljava potrebe sadašnjosti bez ugrožavanja mogućnost budućih generacija da zadovolje svoje sopstvene potrebe.
Sa ekonomske tačke gledišta,razvoj poboljšava položaj budućih generacija time što povećava njihove fondove kapitala . Ako ima više kapitala,to nekoj zemlji omogućava da proizvede više dobara i obezbedi viši životni standard svojim građanima . Ali,ako u procesu proizvodnje tog fonda proizvedenog kapitala degradiramo ili uništimo prirodni capital,time ćemo unazaditi buduće generacije .
Zapravo,možda će i nama samima biti gore jer neke štete od zagađenja životne sredine mogu neposredno uticati na naše živote i zdravlje . Trenutno razvijene zemlje obično raspolažu velikim fondovima kapitala i ekstenzivnom infrastrukturom,koja obuhvata termoelektrane,autoputeve,fabrike,ekstenzivnu urbanu i prigradsku poslovnu i stambenu izgradnju,brane,irigacione sisteme i mnoge druge elemente koji su esencijalni za modern ekonomsku proizvodnju.
To je ujedno i prednost i nedostatak kada pokušava da se dostigne održivost životne sredine. Zemlje u razvoju imaju drugačije probleme u ostvarivanju održivosti. Pošto polaze od mnogo nižih nivoa prihoda,njihov osnovni društveni i ekonomski cilj je povećanje proizvodnje .
Razvijene zemlje su zabrinute da će sveobuhvatan rast proizvodnje koji se očekuje u zemljama u razvoju progutati dobiti od kontrole efikasnosti I zagađenja,osim ako zemlje u razvoju ne modifikuju svoje ekonomske ciljeve . Ovako različiti pogledi ne moraju nužno voditi u ćorsokak. Postoje mnoge mogućnosti za zajedničko poboljšanje životne sredine - ali proporcije problema su obesrabrujuće.
Kina i budućnost globalne životne sredine
Glavni faktor koji utiče na budućnost globalne životne sredine jeste sposobnost Kine da se ekonomski razvija a da pri tom ne izazove ozbiljne i ireverzibilne ekološke štete . Kina,koja ima 1,3 milijarde stanovnika,već koristi oko 11 procenata svetske komercijalne energije I odgovorna je za emitovanje oko 14 procenata globalnih emisija CO2.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET