Današnja filozofija menadžmenta ljudskih resursa | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Današnja filozofija menadžmenta ljudskih resursa". Rad ima 30 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Предмет:Менаџмент људских ресурса
Смер: Предузетнички менаџмент
СЕМИНАРСКИ РАД
ТЕМА:
Данашња филозофија менаџмента људских ресурса
У Чачку, мај 2011.
САДРЖАЈ:
Увод.......................................................................................................1
Појам и предмет управљања људсим ресурсима.......................2
Дефинисање менаџмента људских ресурса...............................3
Циљеви менаџмента људских ресурса.......................................4
Развој персоналног/ХР менаџмента...................................................5
Промена фокуса активности ХРМ-а....................................................6
ХРМ као стратегијска функција.....................................................7
Верзије менаџмента људских ресурса...............................................9
Основне улоге менаџмента људских ресурса..................................10
DANASNJA ОрганизацијA HRM-A................................................................11
Активности људских ресурса у организацијама........................13
Виртуелне организације………………….......................................22
менаџери људских ресурса....................................................23
Закључак...............................................................................................31
Литература............................................................................................32
l. УВОД
Данашње организације се суочавају са бројним изазовима подстакнутим променама које се, пре свега, односе на појаву нових технологија, нових начина пословања и појаве све веће конкурентности.
Организације морају реаговати брзо и ефикасно на све промене у окружењу да би опстале у свету рада. Наравно, организацију чине пре свега људи и само ако су они задовољни организација може постићи жељени успех.
Многи кажу да је најтеже радити са људима, а још теже их усмеравати, мотивисати, обучавати да одређене активности у интересу организације обаве на што бољи начин.
Зато, данас свака организација у свом саставу има одељење људских ресурса. Менаџмент људских ресурса је тај који може много помоћи када се ради о променама које смо наводили. Менаџмент људских ресурса, као сажети израз нове филозофије и праксе менаџмента, резултат је убрзаних промена у савременом свету и значаја који се придаје људима и њиховим потенцијалима. Људски ресурси су најзначајнији ресурси организације и према њима се мора исказивати највиши степен пажње и интересовања. Људи, њихов развој, могућности и мотивација, као и начин на који се управља, постају одлучујући фактор конкурентске способности и развоја сваке организације.
Појам „менаџмент људских ресурса“ (Human Resource Management) у теорији се појављује осамдесетих година прошлог века. До његовог појављивања углавном се говорило о персоналном менаџменту, односно о персоналној или кадровској функцији.
Персонални менаџмент тј. персонални стручњаци проводе време обучавајући запослене, објашњавајући и правдајући рад менаџмента, труде се да ускладе рад менаџмента како не би дошло до негативних реакција запослених.
Персонални менаџмент подразумева низ активности које, најпре радним људима и организацији која користи њихове способности, пружају могућност да постигну договор о циљевима и природи радног односа, а да потом тај договор спроведу у дело.1
Ова дефиниција и данас представља философију менаџмента људских ресурса.
Међутим, данас је менаџмент људских ресурса много више усмерен на менаџмент и његове циљеве као и потребе за људским ресурсима, него на саму радну снагу.2
То значи да се пред данашњи ХРМ постављају знатно већи захтеви, пре свега у смислу ефикасности, стратешке усклађености и подстицаја стварања додатне
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET