Značaj neverbalnog komuniciranja u poslovnim pregovorima | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Značaj neverbalnog komuniciranja u poslovnim pregovorima". Rad ima 21 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
*Ovde unesite naziv Vase škole , na primer Elektrotehnička škola Nikola Tesla, Zrenjanin * Ovde unesite naziv Vase škole, na primer Elektrotehnički škola Nikola Tesla, Zrenjanin
DIPLOMSKI RAD Diplomski RAD
Tema : Značaj neverbalnog komuniciranja Tema: Značaj neverbalnog komuniciranja u poslovnim pregovorima
Jul, 2009. Jul, 2009.
SADR Ž AJ SADR Ž AJ
UVOD UVOD
Neverbalna komunikacija uključuje i glasovne i neglasovne aspekte ponašanja koje se odvija u socijalnoj interakciji. Neverbalna komunikacija uključuje i glasovne i neglasovne aspekte ponašanja koje se odvija u socijalnoj interakciji. Osnovna funkcija jezika je prenošenje apsktraktnih ideja, dok neverbalnom komunikacijom prenosimo emocionalna stanja i stavove, i reguliramo međuljudsku interakciju. Osnovna funkcija jezika je prenošenje apsktraktnih ideja, dok neverbalna komunikacijom prenosimo emocionalna stanja i stavove, i reguliše međuljudske interakciju. Određeni akt nazivamo komunicirajućim kad se zasniva na zajedničkom kodu značenja koji prenosi koder, a tumači ga dekoder. Određeni akt nazivamo komunicirajućim kad se zasniva na zajedničkom kodu značenja koji prenosi koderom, a tumači ga dekoder.
Čovjek najveći dio svog vremena provodi u komunikaciji s drugim ljudima. Čovek najveći deo svog vremena provodi u komunikaciji sa drugim ljudima. Međutim, pri govornom komuniciranju, svaku poruku, osim samih riječi, čine još dvije komponente: korištenje glasa (ton glasa, njegova boja, brzina govora, glasnoća, izgovor, pauze u govoru) i korištenje tijela (mimika i gestikulacija). Međutim, pri govornom komuniciranju, svaku poruku, osim samih reči, čine još dve komponente: korišćenje glasa (ton glasa, njegova boja, brzina govora, Jačina, izgovor, pauze u govoru) i korišćenje tela (mimika i gestikulacije).
Čovjek se pri interakcijama, licem u lice, ponajviše usredotočuje na svoje riječi, pa zaboravlja kako pri tom njegovi pokreti, stavovi i izrazi lica kazuju svoju priču. Čovek se pri interakcija, licem u lice, ponajviše fokusira na svoje reči, pa zaboravlja kako pri tom njegovi pokreti, stavovi i izrazi lica kazuju svoju priču. Neverbalna komunikacija sastoji se od mnoštva znakova od kojih svaki ima svoje značenje. Neverbalna komunikacija sastoji se od mnoštva znakova od kojih svaki ima svoje značenje. Mi svakodnevno komuniciramo pomoću tih znakova i "čitamo" ih kod drugih ljudi, a da toga nismo ni svjesni. Mi svakodnevno komuniciramo pomoću tih znakova i "čitamo" ih kod drugih ljudi, a da toga nismo ni svesni. U većini slučajeva ne znamo nama svojstvene pokrete i izraze lica. U većini slučajeva ne znamo nama svojstvene pokrete i izraze lica.
Mnoge geste apsorbiramo iz socijalne sredine u kojoj živimo i one se tokom našeg života snažno modificiraju nesvjesnim podraživanjem društvenih običaja. I urođeni su izražaji često drastično modificirani pod društvenim pritiscima. Mnoge Gestovi upija iz socijalne sredine u kojoj živimo i one se tokom našeg života snažno modificira nesvesni podraživanjem društvenih običaja. I urođeno su izražaja često drastično modifikovani pod društvenim pritiscima.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET