Žene u poslovnom svetu | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Žene u poslovnom svetu". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Univerzitet u Beogradu
Tehnički fakultet u Boru
SEMINARSKI RAD
Tema: Žene u poslovnom svetu
PREDMET: Menadžment ljudskih resursa
Bor, maj 2009. godine
Žene bolji menadžeri u kriznim vremenima
Žene su bolji menadžeri u kriznim vremenima, smatra većina Nemaca, koji su mišljenja i da se kancelarka Angela Merkel svojim delovanjem u vreme ove finansijske krize pokazala boljom nego njen 'izazivač' Frank-Walter Steinmeier, rezultati su ankete Infratesta provedene na zahtev magazina Frau TV.
Prema toj anketi, 50 odsto Nemaca smatra da su žene bolji menadžeri u kriznim vremenima, a svega 19 posto veruje u sposobnosti muškaraca kao kriznih menadžera.
Merkel je zbog svojih postupaka i poteza u ovo vreme finansijske i privredne krize zadobila poverenje i naklonost čak 49 posto Nemaca koji veruju da je sposobna savladati finansijsku krizu.
Svega 30 posto Nemaca veruje da Steinmeier može biti 'gospodar' i rešiti privredne probleme, prenele su agencije.
Menadžerke sa emocijama
„Politika” je sprovela mini-istraživanje u nekoliko uspešnih domaćih firmi i institucija i upoznala „čelične ledi” čija reč u poslovnom svetu ima posebnu težinu
Marina Savić
Iako su imale različit razvojni put, zajednička osobina svih žena koje se nalaze na rukovodećim pozicijama jeste apsolutna posvećenost poslu i ljudima sa kojima rade. Žene sve češće zauzimaju liderska mesta u biznisu, politici ili naučnim i obrazovnim institucijama, ali to još uvek ne znači da se ne suočavaju sa brojnim poslovnim preprekama i „blokadama”.
Statistički podaci iz maja 2008. godine pokazuju da su žene vlasnice, suvlasnice ili menadžerke u samo 6.700 od 100.000 preduzeća koliko ih je registrovano u Srbiji. Glavna teškoća sa kojom se Srpkinje susreću prilikom pokretanja sopstvenog biznisa jeste nedostatak kapitala.
„Politika” je uradila mini-istraživanje u nekoliko uspešnih domaćih firmi i institucija i upoznala „čelične ledi” čija reč u poslovnom svetu ima posebnu težinu.
Marina Savić, menadžer za odnose s javnošću „Soko Štarka”, završila je fakultet političkih nauka, smer za žurnalistiku, i već je dvadeset godina „verna” istoj kući. Posle stažiranja u nekoliko novinskih kuća i „pečenja” reporterskog zanata na Radio-televiziji Srbije, ova danas uspešna menadžerka, majka dva odrasla sina, javila se na konkurs najveće konditorske kuće u zemlji.
Savićeva priznaje da je u njoj„radio” novinarski impuls i da se tajno molila da ne bude primljena, kako ne bi završila u kancelariji „od sedam do tri”. Prošla je pripravnički put od novinara u fabričkom listu do urednika, a od 1992. godine zaposlena je u Centru za kontakte s javnošću, prvom te vrste u našoj zemlji.
Liderske sposobnosti žena i njihov položaj u poslovnom svetu
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET