Skupovni I brojevni pristup pri formiranju pojma prirodnih brojeva | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Skupovni I brojevni pristup pri formiranju pojma prirodnih brojeva". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Универзитет у Приштини – Косовској Митровици
Учитељски факултет у Призрену – Лепосавићу
СЕМИНАРСКИ РАД ИЗ ПРЕДМЕТА МЕТОДИКА НАСТАВЕ МАТЕМАТИКЕ
СКУПОВНИ И БРОЈЕВНИ ПРИСТУП ПРИ ФОРМИРАЊУ ПОЈМА ПРИРОДНИХ БРОЈЕВА
Ментор, Студент,
Садржај:
Увод...........................................................................................1
Скуповни и бројевни приступ.................................................3
Формирање појмова природних бројева прве десетице................5
Упознавање бројева друге дестице.......................................................9
Упознавање бројева до 100...................................................................11
Писање и читење бројева до 1000........................................................12
Закључак.................................................................................................14
Литература..............................................................................................16
Увод
Појам броја је један од основних појмова са којима се човек служио током читаве историје свога постојања. Свакодневне потребе живота нагонили су га да још у прастара времена запажа квантитативне односе међу предметима из своје околине. Научио је да пребројава и упоређује. Са појавом земљорадње, занатства, размене добара и развојем манифактурне производње, у човековој свести су се развијале и афирмисале представе о различитим квантитативним односима предмета и појавама спољашњег света.
Пребројавањем колико чланова има један скуп долазимо до појма броја један, броја два,... односно до појма природног броја.
Природни бројеви су сви цели бројеви већи од нуле. Тј. ту спада било који број природног низа. Низ природних бројева је 1, 2, 3, ........ Сви чланови низа природних бројева чине скуп природних бројева. Тај суп означавамо са:
N={1, 2, 3, 4, …}
Скуп природних бројева је бесконачан и пребројив. Природним бројевима зовемо позитивне целе бројеве или понекад не негативне целе бројеве. Цифре 0, 1, 2, 3,..... 9 су симболи којим се означавају природни бројеви. Један је најмањи природан број а највећи природан број не постоји. Низ природних бројева је уређен тако да сваки број низа је за један већи од претходног и за један мањи од претходног, што записујемо:
1Процес формирање природног броја има дуготрајан и сложен историјски пут. Том процесу претходи уочавање једнакобројности међу различитим скуповима. У почетку то својство није одвајано од конкретне природе скупова. Даље, виши развој људског друштва доводи до неопходности да се бројност једних скупова изрази преко бројности других скпова, тј. заједничко својство-једнакобројност сада се усваја као нешто што није везано за конкретну природу самог скупа (његових елемената). 1 У овој фази развоја један скуп се узима као узор (карактеристичан скуп) са којим се пореде сви остали скупови, од којих се занемарује својство елемената и који су једнакобројни са тим скупом. У тој фази бројеви добијају називе, најчешће једнаке називима карактеристичног скупа. На крају, занемарујући својство елемената и њихов распоред код коначних једнакобројних скупова и апстрахујући њихово заједничко својство-бројност, долази се до брооја у чистом виду, тј. до апстрактног појма броја.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET