Razlomci u početnoj nastavi matematike | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Razlomci u početnoj nastavi matematike". Rad ima 50 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U NIŠU
UČITELJSKI FAKULTET U VRANJU
RAZLOMACI U POČETNOJ NASTAVI MATEMATIKE
Seminarski rad
Predmetni nastavnik
Vranje,2011.
Sadržaj:
Metodički pristup obradi sadržaja o razlomcima u početnoj nastavi matematike
Nastavni program matematike u Srbiji za prva četiri razreda osnovne škole
Analiza udžbenika za 3.razred osnovne škole
4. Inovativni sistemi nastave i modeli izvođenja početne nastave matematike
5. Pripreme za realizaciju časa iz matematike
6. Izrada kriterijskih testova znanja za praćenje i vrednovanje rada učenika
7. Istraživanje
8.Zaključak
Literatura
Prilozi
Uvod
Za opšti obrazovni nivo veoma važno mesto u nastavi ima matematika kao predmet.Matematika, kao predmetno područje, zauzima izuzetno značajno mesto, u opštem sistemu nastavnih sadržaja, na svim nivoima uzrasta i obrazovanja. Teško se savlađuju njeni sadržaji jer zahtevaju upornost, izdržljivost i samoprekoran i uporan rad.
Deca polaze u školu prilično nepripremljena za shvatanje i ovladavanje sadržajima koji, u svom elementarnom obliku, treba da budu zabavni i interesantni. Otuda i shvatanje slike o matematici, kao predmetu kojeg se učenici plaše. Ako se ima u vidu okolnost da je, u konkretnom primeru, reč o nastavnim sadržajima, od izuzetnog značaja i važnosti, onda se njihovom izučavanju mora prići planski i sistematski i to od početka. Za realizaciju ovih zadataka uslovi su stvoreni i postojećim programom za osnovnu školu i brojem časova predviđenih za predmetno područje.
Razvojni procesi, koji se u uslovima naučno-tehničke revolucije, odvijaju ubrzanim tempom, temelje se prvenstveno, na znanju, kreativnosti i naučnosti. Navedeni činioci, kao najdragoceniji kapital postaju vodeća proizvodna snaga.
U centru interesovanja nalazi se čovek sa svojim sposobnostima. Škola i sistem školovanja daju izuzetan doprinos razvoju kreativnosti, mašte i stvaralaštva kod dece.Matematiku kao nastavni predmet ne favorizujemo, već pokušavamo da realno sagledamo naš udeo u razvoju ličnosti.Pri tome polazimo od uverenja da matematika i njen stil mišljenja moraju postati sastavni deo opšte kulture savremenog čoveka, tj. čoveka kojeg obrazuju današnje škole, bez obzira da li će on vršiti posao koji koristi matematiku ili ne.
Modernizacija nastave je osnovni problem pred kojim se nalaze učitelji i učenici. Materijalna osnova škole je veoma skromna, nije puno opravdanje za adekvatnu nastavu. U kontekstu toga, nastava matematike u našoj osnovnoj školi karakteristična je po naglašenoj težnji i relativno lošim rezultatima što u osnovi proizilazi ne iz subjektivnih snaga učenika, već pre svega iz nedovoljne razvijenosti metodike obrade nastavnog predmeta.Ovo se prvenstveno odnosi na programe matematike u svim razredima osnovne škole, pa otuda i na programski deo koji se odnosi na razlomke u razrednoj nastavi.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET