Računarska integracija proizvodnje - CIM | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Računarska integracija proizvodnje - CIM". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА
ВИСОКА ШКОЛА ПРИМЕЊЕНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА
ВРАЊЕ
СЕМИНАРСКИ РАД
Студент Ментор
Бр. инд. 66/МИ
Врање, 2009
ТЕМА:
РАЧУНАРСКА ИНТЕГРАЦИЈА ПРОИЗВОДЊЕ - CIM
Садржај
У В О Д .................................................................. 2
2.0. Рачунарска интеграција производње – CIM ........ 3
3.0. Могућности и методе комјутерске обраде
техничке документације производње ................. 4
3.1. Пројектовање рачунарске мреже и хардверске
Опреме информациног система производње ...... 5
4.0. ЗАКЉУЧАК ................................................................ 11
5.0. ЛИТЕРАТУРА ............................................................ 12
У В О Д
Индустријски развој наше земље у послератним годинама је карактерисан остварењем значајних резултата у подручју освајања нових производних програма, увођењу савремених технолошких и организационих решења, инвестиционих улагања, повећања продуктивности рада и остварења квалитета производа и процеса у целини. Сталан је тренд посложњавања индустијских система и њихових елемената, учестаности измена околине и све већих захтева у погледу учинка и квалитета процеса рада. Постигнути резултати представљају подлогу за планирање даљег развоја до 1985. и 2000-те године.
Све сложеније технологије управљања у процесу производње, између осталог захтевају и већа знања у домену примене рачунара. Тржишту је понуђен многостран програм, који ће се у будућности и даље развијати. С тим у вези вештачка интелигенција која омогућује рачунарима да се понашају интелигентно, заузела је важну улогу у привреди и друштву.
Према томе, имајући у виду као крајњи циљ повећање продуктивности уз што брже враћање уложених средстава, може се закључити да се уз остала неопходна знања мора прихватити и потребно знање из подручја пројектовања производње.
Приликом анализирања функционисања организације производње у многим производно пословним системима уочени су недостаци. Основни недостатак је у доба када улазимо у информатичку еру, велики утрошак времена за једноставне операције потраживања појединих докумената из централне архиве. Још је веће време потребно ако се неки документ потражује преко издвојене архиве појединих функција производног система. Ово време је у неким нашим пословним системима достигло такав ниво да се време приступа мери данима.
За решавање оваквих и других сличних проблема у процесима производње, рачунарски програми који користе људско знање ради решавања проблема, заузимају важно место у привреди. Из датих разлога рачунари у машинству постају све важнији у подручју инжењерске делатности како у процесима истраживања тако и у процесима материјалне производње.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET