Ekologija u marketingu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ekologija u marketingu". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA
SEMINARSKI RAD IZ MARKETINGA
TEMA: EKOLOGIJA U MARKETINGU
Novembar, 2010
SADRZAJ:
Uvod………………………………………………………………..…… 3
Koncept odrzivg razvoja……................................................................... 4
Analiza stvarnog stanja………………………………………………..... 6
Eko-marketing……………………………………………….………….. 9
Ekoloska politika………………………………………………………..11
Reciklaza i ostali nacini resavanja problema otpadaka………………… 11
Uskladjivanje ekoloskih i ekonomskih ciljeva…………………………..12
Zakljucak……………………………………………………………...…13
Literatura………………………………………………………………...14
UVOD
U doba Julija Cezara Zemljom je hodalo manje od 250.000 ljudi, u doba Kolumba bilo ih je pola milijarde, krajem 18.-tog veka milijardu, nešto nakon Drugog svetskog rata dve , a trenutno nas ima 6 milijardi. S obzirom da se vreme potrebno za udvostručenje ljudske populacije svelo na 55 godina, to se prema nekim procenama iz 90-tih godina očekuje da će krajem 21. veka na našoj Planeti živeti 13 milijarde ljudi.
Postavlja se pitanje hoće li Zemlja moći da izdrži toliko stanovništvo i da udovolji njegovim željama i potrebama , zahtevima i očekivanjima. Hoće li ova naša Planeta, koja je već dovoljno iscrpljena i zagađena , na koju padaju kisele kiše, koju obavija oštećen ozonski omotač i koja živi u stalnom strahu od nuklearnog rata, moći da udovolji savremenom i civilizovanom čoveku, ili će taj isti čovek uništavajući ovu našu Planetu, uništiti i samog sebe.
Hoće li ova naša Planeta , za koju se još Ivo Andrić pitao nije li ona pakao drugog sveta, u 21. veku zaista biti pakao u kome će generacije koje dolaze ispaštati grehe svojih predaka, koji su vrlo rasipnički sekli šume, vadili rude, uništavali čitave biljne i životinjske vrste, zagađivali vode, vazduh, tlo, menjali reljef, pa samim tim i klimu, jednom rečju ranjavali, zlostavljali, uništavali svoju Planetu.
Shvatajući ozbiljnost situacije i tragajući za odgovorima na sva ova pitanja, čovek je, počev od 1972.god. kada su utvrđene « granice rasta « i kada je na I Konferenciji UN o životnoj sredini o Štokholmu doneta prva Deklaracija o zaštiti životne sredine, počeo da razmišlja o tome kako da produži svoj opstanak i razvoj na ovoj Planeti, što je rezultiralo razvijanjem koncepta održivog razvoja.
S obzirom na navedene činjenice pri donošenju odluka u vezi sa proizvodnjom mora se voditi računa o potrebama i željama potrošača, o njihovim prohtevima i očekivanjima, o njihovom stili života i načinu na koji oni žele da podmire svoje potrebe. U poslednje vreme sve se intezivnije ističe potreba da se pri donošenju odluka u vezi sa proizvodom posebna pažnja posveti njegovom ekološkom aspektu, da « usko stručni marketing, jednostrano orijentisan na privredni rast, bez vođenja računa o ekološkim posledicama,treba otkloniti «.
Eksponencijalni rast stanovnika zahteva i eksponencijalni rast proizvodnje hrane industrijskih proizvoda za odeću, stanovanje i sve druge ljudske aktivnosti gde su resursi i prostor na Zemlji ograničeni i ne mogu da podnesu neograničen i beskonačan rast stanovnika.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET