on line marketing | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "on line marketing". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


VISOKA POSLOVNA ŠKOLA
STRUKOVNIH STUDIJA
ČAČAK
VISOKA ŠKOLA ZA POSLOVNU EKONOMIJU I PREDUZETNIŠTVO
BEOGRAD
Pristupni rad
Predmet: MARKETING
Tema: On-line marketing
Beograd,decembar,2009.
SADRŽAJ:
1 UVOD 3
2 OSNOVE INTERNETA 3
3 ELEKTRONSKA POŠTA 4
4 DISKUSIONE GRUPE 4
5 WORLD WIDE WEB 5
6 ON-LINE POTROŠAČI U SRBIJI 6
7 ZNAČAJ I OBLICI ON-LINE MARKETINGA 8
8 (Re)DIZAJNIRANKE I PROMOCIJA WEB SAJTA 9
9 INTERNET MARKETING PLAN 10
9.1 CIljevi 11
9.2 Područja delovanja 11
9.3 Taktike 11
9.4 Resursi 12
9.5 Vreme potrebno za realizaciju plana 12
9.6 Evaluacija plana 12
10 ZAKLJUČAK 13
11 LITERATURA 14
UVOD
Ključna karika u razvoju Interneta je „informatički bum“, pre svega razvoj PC tehnologije, koji je krajem osamdesetih godina omogućio pristup mreži milionima korisnika širom sveta. Poslovni ljudi su vrlo brzo naslutili sav potencijal koji pruža Internet, naročito kao novi distributivni kanal i propagandni medij. Pojava WWW – World Wide Web-a i multimedije daje dodatni podsticaj interesovanju za Internet.
Internet (Web) predstavlja novi prostor (cyber space) za menadžere.On predstavlja područje inovativne poslovne ilozofije i njegovom pojavom nestaju ograničenja koja su tradicionalno postajala u trgovini. Bil Gejts, osnivač „Microsoft“-a, opisuje ovu novu komercijalnu sredinu kao „kapitalizam bez sukoba“ gde su kupci iprodavci direktno u vezi (Gates, 1995.).
Među 200 zemalja na svetu koje su prisutne na Internetu, od 1996. Godine nalazi se i Srbija. Kako se sve veći broj domaćih preduzeća priključuje na Internet, a s obzirom na koncept „globalnog sela“ i „poslovne šanse malih“ koje pruža, neophodno je što pre sagledati način funkcionisanja, specifičnosti i potencijale Interneta. Pri tome treba koristiti iskustva i dostignuća drugih koji su u ovom poslu duže i prilagoditi ih sopstvenim rešenjima.
OSNOVE INTERNETA
Osnove Interneta postavljene su u Americi krajem 60-tih godina, zajedničkim ulaganjem vlade i Ministarstva za odbranu. Projekat je nosio naziv ARPAnet (Advanced Research Project Agency Network). Polazni cilj je predstavljao izradnju alternativnog načina prenošenja informacija u slučaju fizičkog uništenja komunikacijskih instalacija. U mrežu su bili uključeni različiti vojni i istraživački centri, pri čemu su računari međusobno komunicirali uz pomoć „protokola“.
70-tih godina mreži se priključuju američki univerziteti, a 80-tih akademske institucije iz Evrope koje su besplatno dobile na korišćenje TCP/IP protokol i operativni sistem UNIX. Zauzvrat, naučnici i stručnjaci sa univerziteta dali su ogroman doprinos širenju ove tehnologije.
Početkom 90-tih Internet izlazi iz akademskog okruženja omogućavajući pristup svim zainteresovanim pojedincima i organizacijama. Danas se za Intrnet kaže da je „globalna svetska mreža“, „informacioni autoput“, „mreža svih mreža“...
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET