Odnosi s javnošću u kriznim situacijama | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Odnosi s javnošću u kriznim situacijama". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


UVOD
Nesreće i krize nisu nova stvar, ali su veoma dramatični slučajevi decenijama fokusirali taj problem.
Katastrofe ili nesrećni slučajevi postanu istog trenutka predmet interesovanja medija, a naročito ako se govori o ljudskim životima i povredama.
Ovakvi događaji mogu da imaju veoma velike posledice na svaku organizaciju. Kriza je događaj koja se desi odjednom i širi se veoma velikom brzinom.
Krizne situacije su sastavni deo okoline u kojoj organizacije i pojedinci deluju.
Kada do krize dođe, ljudi koji su njome zahvaćeni osećaju gotovo neutoljivu žeđ za informacijama.
Investitori, kupci, dobavljači, zaposleni, mediji, a i druge zainteresovane strane, žele da znaju zašto je do krize došlo, kako će se organizacija nositi sa kriznom situacijom i kako će stvari izgledati kada kriza bude završena.
Zato je veoma važno da se na vreme pripreme odgovarajući planovi, kako bi se moglo trenutno odgovoriti, zato što je svaka kriza drugačija i zbog toga se razrađeni planovi moraju stalno ažurirati i procenjivati.
ODNOSI S JAVNOŠĆU
Odnosi s javnošću proces su upravljanja komuniciranjem organizacije s njenom unutrašnjom javnošću radi postizanja međusobnog razumevanja, izgradnje društvene odgovornosti i ostvarivanja zajedničkih interesa.  Objašnjenje definicije Navedena definicija odnosa s javnošću u sebi sadrži nekoliko povezanih elemenata: 1. Organizacija uspostavlja sve oblike komunikacije. 
Uspostavlja unutrašnju komunikaciju što znači da su interne javnosti na vreme informisane. Takođe, to znači da zaposleni temeljem svojih predloga mogu sudelovati u unapređenju efektivnosti i efikasnosti poslovnog odlučivanja.
Organizacija uspostavlja, održava i unapređuje komunikaciju s javnošću poput medija, deoničara, potrošača, vlasti, nevladinih i međunarodnih organizacija i sa drugima. 2. Organizacija i ciljne javnosti uspostavljaju i održavaju međusobno razumevanje.
To podrazumeva, postizanje poverenja, uvažavanja kao i društvenu odgovornost organizacija. 3. Međusobno razumevanje uspostavlja se primarno dvosmernom simetričnom komunikacijom. Ne isključuju se ni drugi modeli komuniciranja ukoliko mogu pomoći ili su u funkciji dobrih odnosa organizacije i njene javnosti. 4. U procesu neprestane komunikacije, praktičari odnosa s javnošću prikupljaju podatke, obrađuju ih i distribuiraju informacije.
Takve informacije doprinose procesu planiranja i odlučivanju unutar organizacije. 5. Odnosi s javnošću ostvaruju svoje interese na legalan i legitiman način.
To znači da odnosi s javnošću deluju po načelu zakonitosti, pravičnosti i etičnosti.
ŠTA SU KRIZNE SITUACIJE I NAČIN UPRAVLJANJA KRIZNIM SITUACIJAMA?
“Krizna situacija predstavlja neobičan događaj ili seriju događaja koji utiču loše na integritet proizvoda, reputaciju ili finansijsku stabilnost organizacije, na zdravlje ili raspoloženje zaposlenih, na zajednicu ili društvo uopšte”.
Krizni je događaj niske verovatnoće s visokim učinkom, koji preti životnoj snazi organizacije, a ogleda se u nejasnoći uzroka, posledica i sredstava za pronalaženje rešenja kao i u uverenju da se odluke moraju hitno doneti.
Verovatnoća nastupanja krize je značajna. U modernom svetu izložene su organizacije događajima i tendencijama na koje često ne mogu da utiču. Dakle, u modernom svetu nije ništa sigurno.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET