Međunarodni proizvod | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Međunarodni proizvod". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Seminarski rad
Tema:Međunarodni proizvod
Valjevo, jun , 2010.godine
UVOD:
U ovom radu pokušaću da se fokusiram na specifičnosti međunarodnog marketinga u odnosu na marketing oivičen domaćim, nacionalnim granicama. Iako su bazična pravila istovetna, međunarodni marketing donosi mnogo više nepoznanica i potencijalnih problema u odnosu na klasičnu formu. Sve te nepoznanice i rizici moraju se istraživanjima i analizama upoznati i rešiti, jer delovanje u okruženju širem od nacionalnog tržišta otvara novu mogućnost zarade.
Ubrzan razvoj industrije,mnoga tehnološka otkrića i pre svega informatička revolucija otvorili su jedno novo poglavlje u ljudskoj civilizaciji. To novo poglavlje otvorilo je mnoge nove probleme ali i još veći prostor za razvoj i zaradu. Granice nacionalnih država postaju tesne a njihova tržišta se ujedinjuju.
SADRŽAJ:
UVOD:
1. POJAM MARKETING MIKSA……………………………………………………..…..4
1.1 ELEMENTI MARKETING MIKSA...................................................................................4
1.2 4C KONCEPT………………………………………………………………………….…5
2. MEĐUNARODNI MARKETING......................................................................................5
3. KOMPANIJA COCA -COLA..........................................................................................11
3.1 ISTORIJA...........................................................................................................................11
3.2 PROIZVODI......................................................................................................................12
3.2.1 Sastojci proizvoda...........................................................................................................13
3.3 KVALITET NA TRŽIŠTU................................................................................................14
3.4 RAD U KOMPANIJI.........................................................................................................14
3.5 KOMPANIJA COCA–COLA U SRBIJI...........................................................................15 ZAKLJUČAK…………………………………………………………………….………...16
4. LITERATURA…………………………………………………………………………...17
1.1. DEFINISANJE I SUŠTINA MARKETINGA
Reč marketing je kovanica koja svoje etimološko značenje pronalazi u reči market, što znači tržište, pa ne čudi poistovećivanje termina marketing i termina tržišnost. Marketing je termin kojeg ne treba prevoditi ni na jedan jezik, jer je usled velike prisutnosti u poslovnom i društvenom životu svake individue postao opšta poznanica.
Oficijelna definicija marketinga Američkog udruženja za marketing ne može se zaobići, a glasi: „Marketing je proces planiranja i sprovodjenja koncepcija, cena, promocije i distribucije ideja, roba i usluga, sa ciljem da se kreira razmena koja zadovoljava potrebe pojedinaca i organizacija“.
Filip Kotler definiše marketing na sledeći način: „Marketing je društveni proces kojim – putem stvaranja i razmene proizvoda i vrednosti sa drugima – pojedinci i grupe dobijaju ono što im je potrebno ili što žele“.
„Marketing je društveni proces zadovoljavanja potreba razmenom, a obuhvata pojedince koji hoće da podmire svoje potrebe i organizacije koje obavljaju odredjene aktivnosti kojima se te potrebe zadovoljavaju“.
Dakle, marketing je proces, a ne čin. Marketingom, kao procesom, kreira se i omogućava razmena. A razmena je čin koji se odvija na tržištu i u kojem treba da učestvuju najmanje dve strane, koje dobijaju ono što žele i što im je potrebno. Jednu stranu u činu razmene čine preduzeća, organizacije, institucije ili pojedinci koji nude vrednost (proizvode – robe, usluge, ideje) za novac, drugu robu ili rad, a drugu stranu čine takodje preduzeća, organizacije, institucije ili pojedinci kao kupci ili korisnici koji traže proizvode, usluge ili ideje za zadovoljenje svojih iskazanih potreba i želja, upravo na istom tržištu.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET