Upravljanje lancem snabdevanja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Upravljanje lancem snabdevanja". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Висока економска школа струковних студија Пећ, у Лепосавићу
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет: Логистика
Тема: Управљање ланцем снабдевања
Смер: Спољнотрговинско пословање и царински менаџмент
Лепосавић, Април 2012
Садржај:
Увод……………………………………………………………………….2
Управљање ланцима снабдевања……………..…………………….…..3
Операциона истразивања и концепт оптималног управљања...………6
Оптимизација……………………………………………………..…...…7
Софтвер за оптимизацију ланаца снабдевања…………………….…..10
Закључак…………………………………………………………………12
Литература…………………………………………...………………….13
Увод
Ланац снабдевања обухвата све учеснике и процесе од произвођача сировина до крајњег потрошача али се из перспективе оперативног управљања класично разматрају три основне компоненте: снабдевање, складиштење и дистрибуција. Према традициона-лном приступу, ланци снабдевања су линеарни системи којима је сировина – улаз, а готов производ у рукама купца - излаз.
Учесници ланца понашају се као затворени, независни ентитети, са врло мало или без икаквих директних информација од других учесника. Компаније обично држе велике залихе и обезбеђују вишак капацитета ради одбране од променљивости и непостојаности тражње. Међутим, показало се да такав приступ, због могућих брзих и велих промена на савременом тржишту, представља велики ризик са потенцијално врло неповољним последицама. Следећи фактори имају кључни утицај на потребу за редефинисањем схватања модела ланца снабдевања:
• притисак потрошача и индустријских купаца да се производи прилагоде њиховим индивудалним спецификацијама;
• све краћи животни циклус производа;
• смањење времена приступа производа тржишту;
• захтев за побољшањем услуга и подршке купцима.
Савремени ланци снабдевања треба да су динамичне, флексибилне и респонзивне мреже, које раде по принципу »осети и одреагуј« насупрот традиционалном »направи па продај«. Брзи одговор на промену тражње захтева ефикасна решења у свим елементима ланца: производњи, складиштењу, снабдевању, транспорту и дистрибуцији. То значи, да у данашњим конкурентским условима кључни фактор опстанка и развоја предузећа постаје интелигентно и ефикасно коришћење расположивих ресурса. Реални процеси у ланцима снабдевања могу обухватати изузетно велики број међусобно повезаних променљивих. Њихово моделирање захтева искуство са математичким методама а проналажење оптималних решења употребу напредних софтверских пакета, тзв. оптимизационог софтвера. У овом раду се укратко описују могући правци унапређивања ланаца снабдевања, постојећа и потенцијална примена метода оптимизације у управљању савременим ланцима снабдевања и одговарајући расположиви софтверски алати у овој области.
УПРАВЉАЊЕ ЛАНЦИМА СНАБДЕВАЊА
Управљање ланцима снабдевања обухвата токове материјала, производа, услуга и информација од почетног снабдевача до крајњег корисника. Оно захтева координацију између различитих учесника као што су произвођачи, снабдевачи, дистрибутери, превозници и продавци.
Циљ управљања јесте испорука правог производа, на право место, у право време, под правим условима и са правом ценом .
Захваљујући Интернету и другим достигнућима информационих техно-логија редефинисан је и концепт управљања ланацима снабдевања. Он се данас заснива на идеји дељења и размене информација између учесника у ланцу. Информационе технологије које су имале значајан утицај на развој овог концепта су системи ЕРП (Enterprise Resource Planning) и АПС (Advanced Planning and Scheduling).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET