Tužba u upravnom sporu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Tužba u upravnom sporu". Rad ima 8 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru
Pravni fakultet - odsek za kriminalistiku
Departman Pančevo
SEMINARSKI RAD
Predmet: Upravno pravo
Tema: tužba u upravnom sporu
2-953/08
Pančevo, 2010
O POTREBI USTAVNE REFORME
Rasprave u Svetonikoljskom odboru otvorene su nacelnim pitanjem predsedavajuceg, predsednika Vlade Djordja Cenica, o samoj potrebi donosenja novog ustava: Je li potreba I vreme, da se da zemlji ustav shodan danasnjem stanju narodnom. Ovim pitanjem sugerisao se pozitivan odgovor, vec samim tim sto su postojeca ustavna resenja u njemu indirektno oznacena kao neshodna stanju naroda. U skladu sa sugestivnim pitanjem govornici su navodili razloge u prilog donosenja novog ustava.
Trasirana sveopsta saglasnost clanova Svetonikoljskog odbora poremecena je govorom Jovana Ilica, clana Kasacionog suda. On je istupio protiv ustavnih promena, kako sa stanovnista unutrasnje, tako I sa stanovnista spoljne politike. Iovnista Ilic sje nalazio da je Srbiji potrebna jaka vlast, a ustavnim promenama ona bi bila oslabljena. Posle ubistva kneza Mihaila, stanje stvari u Srbiji bilo je rovito, pa samim tim i nepovoljno za preduzimanje reformi. Ilic nije mogao spokojno zamisliti, da to nece skoditi zemlji, koja potrebuje mira . I spoljnopoliticke okolnosti bile su nepovoljne za ustavotvorne poslove, posto gotovo u celoj Evropi mir je u opasnosti , a neke sile moze biti potajno rade, da u srpskim zemljama nadju naknadu za prelomljena svoja krila . sledstveno, ustavna reforma znacila bi zanemarivanje najkrupnijeg nacionalnog cilja, srpskog osobodjenja i ujedinjenja : ne treba sudbu nasu na kocku da mecemo zbog prevremenih reforma. Treba pre svega gledati nasu bracu, koja traze slobodnoga krova, a ne parlamente .
PROBLEM ZABRANE USTAVNE REVIZIJE
O ZAKONODAVNOM TELU
Drugo pitanje koje se naslo pred Svetonikoljskim odborom bilo je pitanje “kako bi trebalo urditi zakonodavnu vlast”,odnosno da lid a se zakonodavno telo organizuje kao jednodomno ili dvodomno. U namesnickoj besedi izneto je cvrsto opredeljenje za dvodomni system. Gornji dom je predstavljen kao “ograda protiv jednostranosti”:”Samom Skupstinom – napominjao je Ristic u ime mamesnistva – vrse se poslovi lakes I prostije, no od zakonodatnog tela ne iste se brzo, vec se iste zrelo, pa
...............................NAMERNO UKLONJEN DEO TEKSTA.................................
lakes da bude uvucen u borbu partija, kad je zakonodavno telo ograniceno na jednog samog cinioca, jer izmedju njega I toga tela nema nikakvog umeravajuceg posrednika. Najzad, da se ne sme sva zakonodavna vlast usredsrediti u jednom samo telu, ukazuje I to sto ju nas seosko stanovnistvo malo pokazuje naklonosti, da za svoje skupstinske predstavnike bira ljude, koji ne pripadaju njegovom redu, I kako je ova vrsta naroda naseg najmogobrojnija, tako je ona u skupstini narodnoj pretezuca stihija. Uzme li se u prizrenje da zakonodavno telo ima da obuhvati sav narod, sve njegove redove, onda nam ono, pri takvim okolnostima ne bi bilo najvernije ogledalo svakovrsnih sila narodnih. Cinovnicka iteligencija, iz cijeg reda seljaci nisu hteli da biraju narodne poslanike, trebalo je da bude predstavljena u gornjem domu.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET