Xml | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Xml". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Саобраћајни факултет Универзитета у Београду
XML
Садржај
Увод................................................................................................................................3
Увод:
База (банка) података је колекција података организованих за брзо претраживање и приступ, која заједно са системом за администрацију, организовање и меморисање тих података, чини систем базе података. Из угла корисника, подаци су на неки логички начин повезани. Они представљају неке аспекте реалног света (нпр. корисници и чланци на неком сајту Х ).
Постоји велики број бесплатних библиотека на различитим језицима на којима се може писати и читати XML, а м
...............................NAMERNO UKLONJEN DEO TEKSTA.................................
XMLомогућава стварање дуготрајних формата података који су независни од платформе. Често се документи писани на једној платформи не могу читати на другим платформама, нити у различитим програмима на истој платформи, чак ни у ранијој верзији једног програма на истој платформи. У XML документима текстуални су не само подаци већ и етикете које су смештене у самој XML датотеци. То значи да их може читати свака алатка која је у стању да чита текстуалне датотеке. Тако се подаци могу преносити са једног система на други. Тако XML даје преносиве податке.
Историја
Главни недостатак SGML-а била је изузетна компликованост; био је опширан, сложен за коришћење и скуп у употреби. Зато није био много раширен, и корисници SGML-а биле су углавном велике компаније, научне институције и државне службе. Због тога су 1996. године Џон Бозак, Тим Бреј, Сперберг-Меквин, Џејмс Кларк (Jon Bosak, Tim Bray, C. M. Sperberg-McQueen, James Clark) и други почели рад на упрошћеној верзији SGML-а, која је изоставила његове сувишне, збуњујуће и некорисне елементе, али задржала велики део његове функционалности. На почетку свог рада, одредили су десет циљева којих су се придржавали у току развоја XML-а:
XML мора бити директно применљив преко интернета;
XML мора подржавати широк спектар примена;
XML мора бити компатибилан са SGML-ом;
XML мора лако писати програме који процесирају XML документе;
XML документи морају бити читљиви људима и у разумној мери једноставни;
стандард мора бити спецификован што пре;
дизајн XML-а мора бити формалан и прецизан;
креирање XML документа мора бити једноставно;
сажетост код означавања документа XML-ом је од минималног значаја.
Поред назива XML разматрана су и друга имена: MAGMA (Minimal Architecture for Generalized Markup Applications), SLIM (Structured Language for Internet Markup) и MGML ( Minimal Generalized Markup Language).
Предности
XML је једноставно читљив и човеку и рачунару.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET