Ram i Rom memorija | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ram i Rom memorija". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

OTVORENI UNIVERZITET “APEIRON” TRAVNIK FAKULTET ZDRAVSTVENE NJEGE
PREDMET: Informatika u Zdravstvu I Softverski Program
TEMA: RAM i ROM Memorija
(Esej)
Smjer studija: Fizioterapija i radna terapija
Travnik,Oktobar 2009.
SADRŽAJ
Uvod: funkcija, podjela, osobine memorija……………………..1
2.1 Razrada teme………………………………………………………………..2
2.1.1 ROM memorija........................................................................2
2.1.2 RAM memorija……………………………………………………………3
2.1.3 Tipovi RAM-a……………………………………………………………..3
2.1.4 Dinamički RAM…………………………………………………………..4
2.1.5 SDRAM……………………………………………………………………..4
2.1.6 Pakovanje memorija…………………………………………………..5
3. Literatura………………………………………………………………………..6
Uvod: funkcija, podjela, osobine memorija
Memoriju čine uređaji koji omogućavaju upisivanje, pamćenje i čitanje binarnih podataka. Operacije upisa i čiatanja nazivamo i pristupom memoriji.Memorija se može podijeliti na:
Sistemska (centralna ili operativna= memorija namjenjena je za privremeno pamćenje podataka i pograma. To su instrukcije programa koji se trenutno izvršava, podaci koji se obrađuju i međurezultati.
Periferna memorija je memorija velikog kapaciteta i služi za trajno skladištenje podataka.
Na osnovu fizičkog principa zapisivanja podataka razlikujemo:
magnetne,
optičke i
poluprovodničke memorije.
Magnetne i optičke memorije se uglavnom koriste za memorisanje velikih količina informacija, a informacije ostaju zapamćene i kada je isključeno električno napajanje - ove memorije spadaju u klasu postojanih memorija (nonvolatile memory). Postoje dva osnovna tipa poluprovodničkih memorija. Prvi tip je poluprovodnička memorija u koju se informacija može i upisati i iz nje pročitati u proizvoljnom trenutku - RAM memorija (Random Access Memory - memorija sa slučajnim pristupom, što znači da je vrijeme potrebno za čitanje ili upis podatka nezavisno od adrese na kojoj se čitanje ili upis obavlja). Informacija u poluprovodničkim RAM memorijama se gubi čim se isključi napajanje (tzv. nepostojane memorije, volatile memory) pa ona služi za privremeno skladištenje podataka za vrijeme rada računara. Drugi tip je ROM memorija (Read Only Memory), kod koje je fizički i vremenski proces upisa različit od procesa čitanja sadržaja. Ove memorije su postojane i tipično u PC računarima služe da čuvaju sistemskih programa za koje je potrebno da budu stalno raspoloživi, i za koje se ne očekuje da će se (često) mijenjati za vrijeme korištenja računara.Osobine memorija izražavaju se različitim parametrima:
Kapacitet memorije – broj bajta ili bita koji se mogu zapamtiti u memoriji;
Vrijeme pristupa – vremenski interval koji protekne od trenutka iniciranja pristupa memoriji pa do završetka upisa ili čitanja;
Memorijski ciklus – minimalan dozvoljeni vremenski interval između dva uzastopna pristupa memoriji; ne može biti kraći od vremena pristupa, obično je nešto duži
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET