Racunarske mreže i bankarsko poslovanje | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Racunarske mreže i bankarsko poslovanje". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Садржај
Увод ........................................................................................................................... 3
1. Рачунарске мреже ................................................................................................ 4
1.1. Коришћење рачунарских мрежа ......................................................... 4
1.2. Дељење ресурса .................................................................................. 4
1.3. Висока поузданост ............................................................................... 4
1.4. Уштеда .................................................................................................. 4
1.5. Јавне рачунарске мреже ..................................................................... 4
1.6. Класификација рачунарских мрежа .................................................... 5
1.7. Локалне рачунарске мреже ................................................................. 6
1.8. Рачунарске мреже градских подручја ............................................... 6
1.9. Рачунарске мреже ширих подручја ..................................................... 7
1.10. Бежичне рачунарске мреже ................................................................. 7
1.11. Бежичне локалне рачунарске мреже ................................................. 7
2. Интернет банкарство – банкарско пословање .................................................... 8
2.1. Зашто се банке појављују на Интернету ............................................. 8
2.2. Облици појављивања ........................................................................... 9
2.3. Платни промет у банкама – потстицај електронском банкарству ... 10
Закључак .................................................................................................................... 13
Литература ................................................................................................................. 14
Увод
Рачунарска мрежа означава међусобно повезани скуп аутономних рачунара. За два рачунара каже се да су повезани уколико су у могућно-сти да размењују информације. Комуникација не мора да буде преко бакарних жица: могу да се користите и оптичка влакна, микроталаси и комуникациони сателити. Захтевајући да рачунар буде аутономан издвајамо га из господар/слуга релације . Уколико неки рачунар укључује, искључује или њим управља други рачунар он није аутономан.
У литератури постоји конфузија између појма рачунарске мреже и појма дистри-буирани системи. Кључна разлика је у томе што за дистрибуирани систем постојање више аутономних рачунара није видљиво кориснику. Корисник може да откуца команду, да покрене програм и цео програм је покренут. Ствар је оперативног система да одабере најбољи процесор, пронађе и пренесе улазне програме ка том процесору и смести резултат на одговарајуће место.
Банкарско пословање у последњих неколико деценија карактеришу велике промене које су последица различитих фактора. Традиционално банкарско пословање које је трајало све до 1960 – их година прошлог века доживело је трансформацију у савремено банкарско пословање под утицајем многобројних фактора од којих су најзначајнији интернационализација и глобализација, дерегулација пословања, информатичка револуција, повећана конкуренција и концентрација у банкарству и други фактори.
Под утицајем наведених фактора традиционално банкарство се мења у савремено што подразумева промену целокупне пословне филозофије и постулата на којима је почивало традиционално банкарство.
Рачунарске мреже
Коришћење рачунарских мрежа
Анализираћемо питање зашто су људи заинтересовани за рачунарске мреже и за шта се оне могу користити.
Дељење ресурса
Циљ је омогућити сваком у мрежи, независно од физичке локације ресурса и кори-сника, доступ свим програмима, опреми и подацима. То значи да ако је корисник удаљен 1000кт од података, то га неће спречити да користи податке као да су локални.
Висока поузданос
Практично, присуство више централних процесорских јединица значи да уколико једна откаже друга може да преузме посао, иако са мањим перформансама.
Уштеде
Мали рачунари имају бољи однос цена/карактеристике. То доводи до тога да многи пројектанти бирају системе који се састоје од персоналних рачунара, по један за сва-ког корисника, и са подацима који се чувају на једној или више централних машина, сервера. У овом моделу корисник се зове клијент а комплетна организација назива се клијент-сервер модел.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET