Računar kao multimedija | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Računar kao multimedija". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

RAČUNAR KAO MULTIMEDIJA
Razvojem tehnike razvoja se i kompijuterka tehnika, koja je pratila sve veće zahteve korisnika. Kako se dolazilo do novih otkrića na polju tehnike tako je došlo do primene iste na polju računara. Pojavali su se novi programi, nove hardvderske konstrukcije, a sve u cilju boljeg i bržeg rada.
Novije generacije računara pružaju nam mogušnost kakve su se ranije samo mogle zamisliti, gledanje filmova, slušanje muzike, kreiranje slika, narezivanje diskova je samo mali deo koji je moguć sa današnjim računarima izvoditi bez problema.
Multimedija predstavlja skup programa kojima se može izvoditi više funkcija kao što su: gledanje filmova, slušanje muzike, korišćenje inrerneta ...
WinAMP
Program namenjen za slušanje muzike na našem računaru, on nam omogućuje slušanje datoteka u formatima Wav, Mp3, Mod, Mpeg3... dobra strana ovog programa je mogućnost slušanja muzike sa kompakt diskova. Po startovanju WinAMP-a pojaviće se tri prozora sa svojim karakteristikama i funkcijama. (Slika 1).
U prvom delu se nalaze funkcije: play, stop, previous track, pause, next track. Sa gornje leve strane nalazi se vreme trajanja pesme, koje se može podesiti da ide unapred ili unazad. Pored njega nalazi se Volume Bar gde se vrši pojačavanje ili smanjenje zvuka.. Pojačavanjem ili smanjenjem jačine zvuka menjaće se i boja uz funkciju za pojačavanje.
Panning Bar – ovde se može podešavati zvuk tj. da li želimo da se zvuk čuje samo na levi ili samo na desn zvučnik ili na oba jednako. Kada je zvuk ujednačen na levom i desnom zvučniku prostor između je zelene boje, a ako izdvojimo zvuk samo na levi ili desni biće crvene boje. Kada selektujemo neku audio datoteku sa desne strane na posebnom delu pisaće : broj pesme, ime izvođača i vreme trajanja.
Ispod ovoga nalazi se Seeking Bar koji nam trenutno pokazuje na kom se delu audio datoteke nalazimo. On je stalno u pokretu i može se pustati na željenom delu.
Play – služi za puštanje audio datoteke
Stop – prekid audio datoteke
Pause – trenutna pauza
Next Track – startovanje sledeće audio datoteke
Previous Track – vrši se vraćanje na predhodnu datoteku
Open file – za otvaranje novih datoteka
Sa gornje leve strane nalaze se i mogućnost da se glavni prozor smanji na usku traku koja zauzima vrlo malo prostora na radnoj traci, zatim za zatvaranje programa i prikaz prozora sa spiskom datoteka raspoloživih za puštanje (Slika 2).
Svaki od tri prozora se može posebno izdvojiti, ili odstraniti od ostalih što omogućava rad sa svakim posebno.
U drugom prozoru nalazi se spisak audio datoteka ( pesme, klipovi...). Na kraju prozora nalaze se tasteri za rad sa audio datotekama. To su: ADD, REM, SEL, MiSC, LIST OPTION( Slika 3).
Ispod se takođe nalaze funkcije za puštanje, pauzu... kao i vreme pesme i kao i ukupno trajanje svih datoteka.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET