Pregled broja izvršenih krivičnih djela provalnih krađa u stanove na području policijske stanice 3 Banja Luka | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Pregled broja izvršenih krivičnih djela provalnih krađa u stanove na području policijske stanice 3 Banja Luka". Rad ima 16 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
РЕПУБЛИКА СРПСКА
МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА
ВИСОКА ШКОЛА УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА
БАЊА ЛУКА
ПРЕГЛЕД БРОЈА ИЗВРШЕНИХ КРИВИЧНИХ ДЈЕЛА ПРОВАЛНИХ КРАЂА У СТАНОВЕ НА ПОДРУЧЈУ ПОЛИЦИЈСКЕ СТАНИЦЕ 3 БАЊА ЛУКА
(семинарски рад)
Предмет: Примијењена информатика, Студент:
1. У В О Д
Oсновни послови Министарства унутрашњих послова су заштита безбједности грађана (лична и имовинска) и безбједност државе, односно њена територија и суверенитет. У сектору криминалистичке полиције Бања Лука постоји шест одјељења криминалистичке полиције. У оквиру једног од њих налази се одјељење за сузбијање општег криминалитета (ОЗСОК). У оквиру ОЗСОК налази се седам одсјека, од којих је један одсјек за сузбијање провалних крађа и крађа полицијске станице Бања Лука 3 (ОКП – ПС Бања Лука 3).
Имовински деликти заузимају највећи проценат свих извршених кривичних дјела (око 70 %). Међу најчешће имовинске деликте могу се убројати провалне крађе. Провалне крађе су дефинисане као провална крађа савладавање препрека обијањем и проваљивањем у затворени простор у намјери да учинилац противправно прибави имовинску корист.
Извршиоци провалних крађа у станове најчешће су пунољетна лица (преко 18 година) који су специјалисти за ту врсту кривичног дјела. То су углавном повратници (лица осуђена на затворску казну и након тога поново извршиоци истих и других кривичних дјела). Станови који су на мети криминалаца најчешће су унапријед изабрани, њихово обијање је пажљиво планирано, а кретање власника и осталих станара пажљиво посматрано. Предмети који се најчешће отуђују су новац и злато, као и друге драгоцјености, управо из разлога што је такву врсту имовине тешко пронаћи. Професионалци на лицу мјеста остављају врло мало трагова који би допринијели расвјетљавању дјела. Вријеме извршења кривичног дјела провале у стан је најчешће између 8 и 16 часова када се укућани налазе на послу. По кривичном закону РС казна запријећена за кривично дјело тешке крађе је од једне до 10 година.
Ц И Љ Е В И
утврдити укупан број извршених кривичних дјела провала у станове у периоду од 2000. до 2004. године
утврдити укупан број расвјетљених кривичних дјела провала у станове у периоду од 2000. до 2004. године
утврдити структуру извршиоца кривичних дјела (пунољетни, малољетни, наркоман, повратник) провала у станове у периоду од 2000. до 2004. године
утврдити вријеме извршења кривичних дјела провала у станове у периоду од 2000. до 2004. године
3. METOДOЛOГИJA ИСТРАЖИВАЊА
3.1 Предмет истраживања
Предмет овог истраживања биће преглед броја извршених кривичних дјела провалних крађа у станове на подручју полицијске станице 3 Бањалука, у периоду од 2000. до 2004. године.
3.2 Претпоставке (хипотезе) истраживања
Претпоставља се да је евидентан пораст извршених кривичних дјела провала у станове, од 2000. до 2004. године;
Претпоставља се да је постотак ријешених кривичних дјела био већи у ранијем периоду (2001 – 2002), него у периоду послије;
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET