Lokalne računarske mreže | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Lokalne računarske mreže". Rad ima 23 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Семинарски рад из Рачунарства и информатике
ЛОКАЛНЕ РАЧУНАРСКЕ МРЕЖЕ
САДРЖАЈ
УВОД
МЕДИЈУМИ КОЈИ СЕ КОРИСТЕ У ЛОКАЛНИМ МРЕЖАМА
ТОПОЛОГИЈА ЛОКАЛНИХ МРЕЖА
топологија у облику прстена
топологија у облику магистрале
топологија у облику стабла
тополотија у облику звезде
● КЛИЈЕНТ- СЕРВЕР МОДЕЛ
ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ LAN МРЕЖА
ПОВЕЗИВАЊЕ ВИШЕ ЛОКАЛНИХ МРЕЖА
ЛИТЕРАТУРА
Зоран Урошевић ' Рачунарске Мреже', Завод за
Уџбенике и наставна средства, Београд 2002.
ЛОКАЛНЕ РАЧУНАРСКЕ МРЕЖЕ
УВОД
Локалном мрежом се сматра свака она рачунарска мрежа која ради на другом OSI слоју тј. у слоју везе. Локална рачунарска мрежа представља скуп рачунара, који су
Повезани заједничким преносним медијумом, а простире се на ужем географском простору ( пример: у оквиру једне зграде ). Локалне мреже су готово увек пакетске дифузне мреже, што значи да постоји један канал везе и да сви рачунари у мрежи имају приступ том каналу. Много ређе локална мрежа се пројектује на принципу преноса од тачке до тачке. У том случају сви рачунари међусобно су повезани посебним линијама. Тада локална мрежа личи на минијатурну глобалну мрежу.
Основни задатак који треба решити приликом пројектовања локалне рачунарске мреже је, како повезати рачунарски и комуникациону опрему да би се постигло што веће искоришћење ресурса рачунарске мреже.
Разлози за постојање рачунарских мрежа су:
Дељење ресурса
Електронска комуникација
Већа поузданост у раду
Бољи однос цена/перформансе
У дифузној мрежи, тј каналу који има више приступа, основни проблем је када постоји више интересената, одредити коме од њих да се додели канал.
Замислимо случај у коме је више телефона повезано, тако да свако може да говори и да може сваког да чује ( случај конференцијске телефонске везе). Велика је вероватноћа да ће када један од учесника престане да говори двојица или више саговорника почети истовремено да говоре. Јасно је, доћи ће до хаоса. Када су саговорноци у истој просторији проблем се решава тако што се нпр. реч тражи дизањем руке, а један од учесника тзв председавајући, овлашћен је да даје реч.
Међутим у нашем примеру постоји само један канал, па је много теже одлучити ко ће бити следећи корисник канала. Због тога мора међу учесницима да пстоји неки договор или како се то у сличају мрежа каже, мора постојати одговарајући протокол.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET