Laserski štampači | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Laserski štampači". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
SEMINARSKI RAD
LASERSKI ŠTAMPAČI
POSLOVNA INFORAMTIKA
299-150/10
SADRŽAJ:
Uvod…………………………...…………………………………………..2
Osnovni delovi laserskog štampača…………………………...………….3
Komunikacija………………………………………..…………………….4
Princip rada….…………………………………………………………….5
Vrste štampe laserskih štampača…………………………..……………...7
5.1. Laserski štampač u boji……………………………………..………...7
5.2. Crno beli laserski štampač………………….……………………...…8
Potrošni materijal……………………………….…………………………9
Primena……………………………………………………..…………..…9
Prujkučci za povezivanje štampača…………………...…………………10
Jezici za opis stranice……………...………………………………..……11
9.1. PostScript…….……………………………...………………….....11
9.2. Pcl…………………………………..………...……………..…….11
9.3. Gdi…………………………………………..…...…………..……12
9.4. Adobe printGear……………………………...……..………..…...13
Zaključak…..…………..………...……………………………………....13
Literatura……………...…………………………………………………14
1. UVOD
Laserski štampači su nastali sedamdesetih godina prošlog veka, ali su svoj pohod na IT tržište počeli u drugoj polovini osamdesetih godina, kada su postali pristupačniji za širi krug korisnika. Matični i laserski štampači preovladjivali su u osamdesetim godinama, dok se ink-jet tehnologija pojavljuje devedesetih. Prvi laserski štampači su nastali u pogonima firme Xerox, no iako su imali izuzetan proizvod, tim ove firme je propustio priliku da iskoriste svoj izum i plasirajući ga, osvoje tržište. To je uradila firma Hewlett Packard i to 1984. godine. Prvi su plasirali laserski štampač na tržište i to na osnovu tehnologije koju je razvila firma Canon. Radio je na način sličan onom kod aparata za fotokopiranje, s tim što je razlika u izvoru svetlosti. Kod aparata za fotokopiranje stranica se skenira sa sjajnom svetlošću, dok je kod laserskog štampača izvor svetlosti laser. Posle toga proces je manje-više isti: svetlost stvara elektrostatičku sliku stranice na naelektrisanom fotoreceptoru, koji sa svoje strane privlači toner u obliku elektrostatičkog naelektrisanja.
Laserski štampači su brzo postali popularni zahvaljujući visokom kvalitetu svoje štampe, gdje je rezolucija od 600 tačaka po inču postala standardna.
Laserski štampači imaju brojne prednosti u odnosu na konkurentsku ink-jet tehnologiju.Oni proizvode mnogo kvalitetnije tekstualne crno-bele dokumente od ink-jet štampača i teže da budu projektovani za naporniji rad - što znači da izbacuju više stranica mesečno, po manjoj ceni po stranici od ink-jetova. Dakle, za kancelarijske poslove laserski štampač može da bude najbolji izbor. Drugi značajan činilac, za kućnog kao i za poslovnog korisnika je rad sa kovertama, karticama i drugim neuobičajenim medijumima, gde laserski štampači opet nadmašuju ink-jet štampače.
Slika 1.– HP LaserJet 1020
2. OSNOVNI DELOVI LASERSKOG ŠTAMPAČA
Osnovni delovi laserskog štampača su:
- mikroprocesor,
- ROM memorija sa definisanim znacima– fontovima,
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET