Laserski štampači | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Laserski štampači". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

САОБРАЋАЈНИ ФАКУЛТЕТ УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
СЕМИНАРСКИ РАД ИЗ ПРОЈЕКТОВАЊА ИНФОРМАЦИОНИХ СИСТЕМА ТЕМА: Рачунарски hardware – Ласерски штампачи
Садржај:
Увод и историјски подаци......................................................................................................................... 2 Komunikacija штампача са рачунаром..................................................................................................... 3 Како рadе ласерески штампачи................................................................................................................ 4 LED штампачи ......................................................................................................................................... 5 Ласерски штампачи у боји........................................................................................................................ 6 Потрошни материјал................................................................................................................................ 7 Питања заштите животне средине ....................................................................................................... 8 Језици за опис странице............................................................................................................................ 8 PostScript .................................................................................................................................................... 8 PCL ............................................................................................................................................................. 9 GDI ........................................................................................................................................................... 10 Стеганографси против-малверзацијске ( тајне) ознаке ....................................................................... 10 Литература............................................................................................................................................. 12
1
Увод и историјски подаци
Ласерски штампач, базиран на ксерографији ( електрографији) је пронађен од стране фирме Xerox 1969. године на челу са прона лазачем Гаријем Стакведер (Gary Starkweather). Он је развио потпуно функционални мрежни штампач 1971. године. Ласерско штампање је постепено постало више милионски посао за Xerox. Први комерцијални примена ласерског штампача је IBM модел 3800 1976. године. Он је заузимао целу једни просторију, па је стога представљао примитивну верзију каснијих сличних уређаја који се користе уз рачунар. Многи су још увек у употереби.
Слика1. Xerox 9700 ласерски штампач ( 1977) У 1980-им годинама преовладавали су матрични и ласерски штампачи, док се ink-jet технологија није значајније појављивала све до 1990-их.. Први ласерски штампач који се користио уз самостални рачунар је представљен уз Xerox Star 8010 1981. године. Иако је био напредан , био је веома скуп око 17 хиљада америчких долара. Тај штампач су куповали мали број лабораторија и неке институције. Пошто је персонални рачунар постао све више присутан, први ласерски намењен масовном тржишту је био HP LaserJet 8ppm, представљен 1984. године, користећи Canon-ову технологију али којом је управљао HP софтвер. Његов рад се заснивао на принципу слично оном код апарата за фотокопирање, с тим што је разлика у извору светлости. Код апарата за фото-копирање страница се скенира са сјајном светлошћу, док је код ласерског штампача извор светлости ласер, што не треба да изненади. После тога процес је мање-више исти: светлост ствара електростатичку слику странице на наелектриснаом фоторецептору, који са своје стране привлачи тонер у облику електростатичког наелектрисања. После HP LaserJet убрзо је представљено још штампача од стране Brother Industries, IBM, и других.. Ласерски штампачи су брзо постали популарни захваљујући високом квалитету своје штампе и релативно малим трошковима рада. На тржишту за које су ласерски штампачи развијени, конку-ренција између произвођача је постајала све суровија, нарочито у производњи јевтинијих модела. Цене су ишле све ниже и ниже, како су произвођачи проналазили нове начине да смање своје трошкове. Квалитет штампе се побољшавао, па је резолуција од 600 тачака по инчу постала стандардна, док се сама конструкција смањила, што ју је учинило погодном за кућну употребу. Ласерски штампачи имају бројне предности у односу на конкурентску ink-jet технологију. Они производе много квалитетније текстуалне црно-беле документе од ink-jet штампача и теже да буду пројектовани за напорнији рад - што значи да избацују више страница месечно, по мањој цени по страници од инк-јетова. Дакле, ако се тражи "канцеларијска радна снага", ласерски штампач може да буде најбољи избор. Други значајан чинилац, за кућног као и за пословног корисника је рад са ковертима, картицама и другим неуобичајеним медијумима, где ласерски штампачи опет надмашују ink-jet штампаче. 2
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET