Izrada IS službe za održavanje i remont opreme | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Izrada IS službe za održavanje i remont opreme". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


VISOKA TEHNIČKA MAŠINSKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA
TRSTENIK
SEMINARSKI RAD
IZ PREDMETA „INFORMACIONI SISTEMI“
NAZIV SEMINARSKOG RADA:
„IZRADA IS SLUŽBE ZA ODRŽAVANJE I REMONT OPREME“
Trstenik 2010
SADRŽAJ
4. Objašnjenje izrade baze podataka...................................................11
5. Relaciona šema................................................................................12
6. Relaciona šema u access-u...............................................................12
Uopšteno o SSA
Kod uvođenja IS u neku organizaciju na samom početku potrebno je sagledati sve procese koji se u njoj dešavaju. U ovoj fazi potrebno je izvršiti samo specifikaciju određenih zahteva, a ne i sagledavanje načina realizovanja istih. Realizacija zahteva pripada fazi projektovanja, gde se uzima u obzir realno okruženje, način na koji će se to realizovati, kao i sam sistem u kome će se implementirati. Zato je vrlo važno da se u fazi specifikacije ne obraća pažnja na način realizovanja, već samo na analizu zahteva. Dobro odrađena specifikacija treba da dovede do formiranja modela procesa posmatrane organizacije na kraju ove faze.
Strukturna sistemska analiza (SSA) predstavlja jednu od metoda za analizu sistema i zahteva korisnika, tj. služi za modelovanje funkcija sistema.
Primenom metode SSA treba da se dobije model procesa određene organizacije, koji će u sebi imati odgovore na sva pitanja vezana za to, koje to funkcije (procesi) pripadaju ovoj organizaciji, koje su međusobne zavisnosti između njih, koji su podaci ulazni a koji su to izlazni, šta ti procesi zapravo rade i kuda obrađeni podaci odlaze. Izgradnja ovog modela je precizno definisana metodom SSA i ona podleže određenim pravilima, a sve to u cilju globalne jednakosti kako ne bi svako ponaosob definisao način izgradnje kako to njemu odgovara. Pored funkcija koje su sastavni deo ovih modela, potrebno je na neki način opisati i strukturu podataka koji cirkulišu u sistemu. Za ovu svrhu uveden je koncept pod nazivom Rečnik podataka.
Ono što je karakteristično za metodu SSA je to, da ona IS vidi kao jedan globalni proces koji ima ulazne podatke, ti podaci se unutar njega mogu obrađivati i nakon toga oni izlaze iz njega. Unutar IS-a procesi mogu međusobno da razmenjuju podatke koji se nalaze u tzv. skladištima podataka, ali takođe mogu se razmenjivati podaci i sa spoljašnjim objektima (interfejsi). Podaci se kreću preko tokova podataka, koji predstavljaju put preko koga stalno cirkulišu podaci.
Grafička interpretacija ove metode se prikazuje pomoću Dijagrama Tokova Podataka (DTP).
Dijagrami tokova podataka (DTP)
Naziv dijagram tokova podataka, potiče od samog načina na koji on gleda na funkcije sistema. Naime, on fukcije posmatra na taj način što definiše koji su to podaci koji ulaze u sistem, gde se to obrađuju i koji su to podaci koji izlaze iz njega. Ovakav način pristupa nam omogučava da mi uvidimo koji su to procesi koji se dešavaju unutar sistema, bez toga da smo najpre krenuli od samih procesa pa tek onda uočili sve prethodno navedeno. Znači, DTP se fokusira kako se podaci kreću kroz sistem a zatim uočava procese. Ukoliko kvalitetno odradimo DTP onda i krajnji korisnik ima jasnu sliku o tome kako sistem zapravo funkcioniše.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET