Internet i virusi | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Internet i virusi". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


UNIRVEZITET BRAĆA KARIĆ
FAKULTET ZA TRGOVINU I BANKARSTVO
SEMINARSKI RAD IZ:
INFORMACIONIH SISTEMA U MREZNOM OKRUZENJU
TEMA:
INTERNET I VIRUSI
Nis
2009
INTERNET
Internet je globalna kompjuterska mreza koja ima za cilj da poveze racunare u celim svetu i omoguci direktnu komunikaciju izmedju svakog od njih.
OSNOVE KOMUNIKACIJE
Da bi racunar mogao da razmenjuje podatke sa drugim racunarom , ili nekim drugim perifernim uredjajem koji se prikljucuje na njega, moraju da budu ispunjena 3 uslova, tj. mora da postoji:
Komunikacioni medijum
Komunikacioni uredjaj
Komunikacioni medijum sluzi za povezivanje racunara sa drugim racunarom ( ili nekim drugim uredjajem koji se prikljucuje na njega ). Od komunikacionog medijuma zavisi brzina prenosa podataka izmedju racunara, kao i u najvecoj meri, to koliko moze da bude najveca udaljenost medju njima. Komunikacioni medijum moze da bude u vidu kabla ili bezicni.
Komunikacioni uredjaj se koristi za povezivanje racunara, osim u slucaju da postoji direktna veza uspostavljana specijalnim kablom (tzv.Null modem kabl ).
Modem je najcesci medijum za povezivanje racunara telefonske linije.
Modem moze biti:
Interni (koji se ugradjuje u racunar )
Spoljni (koji se prikljucuje
Kod savremenih modema obicno su sa modemom integrisane i faks kartica i govorna masina ( Fax, Modem, Voice ) kartica.
Komunikacioni softver cine programi koji omogucavaju komunikaciju dva uredjaja koriscenjem datog komunikacionog uredjaja i medijuma. Tu treba razlikovati dve vrste programa: veznike (drajvere) i aplikacione programe.
Veznici (drajveri ) omogucavaju da komunikacioni uredjaj prihvata i izvrsava komande koje su zadate u skladu sa odredjenim standardom za tu vrstu uredjaja. Dobijaju se kupovinom komunikacionog uredjaja na CD-u ( ili disketama )
Aplikacioni programi omogucavaju razlicite vrste komunikacija medju racunarima ili izmedju racunara i drugog udaljenog uredjaja (npr. stampaca ili faksa ).
STA JE TO INTERNET I OZNAKE PODDOMENA
Internet ne povezujen samo kompjutere vec i ljude. Kada govorimo o internetu imamo u vidu veliku svetsku mrezu tipa WAN u cijem okviru je danas povezano oko 50 000 razlicitih LAN mreza sa 350 miliona korisnika. Za internet moze da se kaze da je skup mreza na globalnom nivou. Utemeljen je krajem 60-tih godina i zasniva se na TCP/IP protokolu.
Internet je velika racunarska mreza i sistem za jednostavnu i efektivnu komunikacijusa tekstom, slikom i zvukom. Neki od najpopularnijih delova interneta su: World Wide Web, E-mail i P2P file sharing (ili razmena dokumenata).
RAZVOJ INTERNETA
Prenosenje instrukcija izmedju racunarskih masina se prvi put desilo 1940. Godine kada je George Stibitz iskoristio TTY, odnosno tele-masinu za kucanje, pomocu koje je poslao instrukcije sa njegovog Model K iz Dartmouth univerziteta u Novom Hampshireu na njegov “Comlex Number Calculator“-u u New Yourk-u i primio rezultate istim putem. Tek 1964. godine, istrazivaci sa Darmoutha izumili glavnu masinu deljivim vremenom sa prikljucnim terminalima. U osnovi terminali iskoriscavali resurse glavnog racunara, te pomocu glavnog racunara na kome su prikljucenidobijali rezultate natrag na terminal.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET